چین قوانین برداشت پول نقد در بیرون مرزهایش را سخت‌تر کرد

قانون‌گذار چین، قوانین برداشت پول نقد به وسیله کارت‌های حساب‌های شخصی چینی، در خارج از مرزهای این کشور را سخت‌گیرانه‌تر کرد تا پول شویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی را محدودتر کند.

عصر بانک؛به گزارش شین‌هوا، قانون‌گذار تبادلات خارجی چین در بیانیه‌ای قوانین برداشت پول نقد به وسیله کارت‌های حساب‌های شخصی چینی، در خارج از مرزهای این کشور را سخت‌گیرانه‌تر کرد تا پول شویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی را محدودتر کند.

 

اداره دولتی تبادلات خارجی (اس‌ای‌اف‌ای)   در بخش‌نامه خود اعلام کرد که مقدار مبلغ قابل برداشت از کل حساب‌های داخلی این کشور که مالکیت آن‌ها با یک نفر است، تا سقف 100 هزار یوآن در سال خواهد بود (حدود 15300 دلار) .

 

اگر فردی در 1 سال از این سقف برداشت فراتر برود قابلیت برداشت برای او در سال جاری و سال بعد از آن تعلیق خواهد شد.

 

از سال 2003 سهمیه برداشت برون‌مرزی، 100 هزار یوآن به ازای هر کارت در هر سال بوده است. طبق اعلام مقامات، قوانین جدید می‌توانند از برداشت حجم زیادی از پول توسط کارت‌های مختلف یک فرد در بانک‌های مختلف، جلوگیری کنند.

 

در سال 2016 بیش از 81 درصد از کارت‌ها برداشت برون‌مرزی‌ای کمتر از 30 هزار یوآن داشتند. بنابراین قوانین جدید با نیازهای پول نقد نرمال مطابقت دارد و در عین حال فعالیت‌های غیرقانونی را محدودتر می‌کند.

 

این قانون از 1 ژانویه 2018 لازم‌الاجرا است.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.