ارزش بیت کوین 10 درصد افزایش یافت

در معاملات کم حجم امروز بیت کوین روند ترمیمی خود را تداوم بخشید و با رشدی 10 درصدی، بیش از یک سوم نسبت به رقم زیر 12 هزار دلار ثبت شده در هفته گذشته افزایش یافت.

عصر بانک؛به گزارش رویترز، بیت کوین، بزرگترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتالی جهان، روز جمعه به یکباره حدود 30 درصد افت کرد و به 11 هزار و 159 دلار و 93 سنت رسید. هرچند در روزهای بعد ارزش بیت کوین تا حدی ترمیم شده اما این بدترین هفته برای بیت کوین از سال 2013 تاکنون بوده است. امروز ارزش بیت کوین در بازار ارز لوکزامبورگ به حدود 15 هزار و 49 دلار رسید.

 

ارزش بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود 12 برابر رشد داشته و از زیر هزار دلار به بالای 20 هزار دلار رسیده است. اما بعد از ثبت این رقم ها ارزش بیت کوین شاهد کاهش قابل توجهی بوده است.

 

هرچند سرمایه گذاران و تحلیلگران بیت کوین معتقدند کاهش ارزش این ارز دیجیتالی یک اصلاح قیمت طبیعی بعد از رشد قیمت های قابل توجه اخیر به شمار می رود، اما بسیاری از مقامات بانک های مرکزی و رگولاتورهای پولی کشورهای مختلف جهان نسبت به سرمایه گذاری در بازار بیت کوین هشدار داده اند.

 

بانک مرکزی سنگاپور هفته گذشته با انتشار بیانیه ای نسبت به هرگونه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی هشدار داد و اعلام کرد افزایش اخیر قیمت این ارزها را ناشی از فعالیت های احتکاری می داند و ریسک کاهش ناگهانی ارزش ارزهای دیجیتالی را بالا ارزیابی می کند.

 

قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز که هفته گذشته همزمان با افت ارزش بیت کوین کاهش یافته بود ترمیم شده به نحوی که قیمت اترئوم، دومین ارز دیجیتالی مطرح بعد از بیت کوین از 689 دلار در روز یکشنبه به حدود 771 دلار رسیده، اما هنوز فاصله زیادی با رقم حدود 900 دلاری ثبت شده در هفته گذشته دارد.

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.