وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

عصر بانک؛به گزارش رویترز، در همین حال وزیر مالی فرانسه، برونو لومایر، نیز طی اظهار نظری گفت: فرانسه پیشنهاد خواهد داد که گروه اقتصادهای بزرگ جی‌20، تنظیم مقررات ارز مجازی بیت‌کوین را در سال آینده میلادی مورد بحث قرار دهند.

 

لومایر به شبکه خبری فرانسوی ال‌سی‌آی گفت: من به رئیس آینده جی‌20، آرژانتین، پیشنهاد خواهم داد که در نشست ماه آوریل جی‌20، همگی بحثی در مورد مسأله بیت‌کوین داشته باشیم.

 

او ادامه داد: ما شاهد ریسک بالایی در این زمینه هستیم. ما نیازمند این هستیم که این مورد را تحت بررسی و سنجش قرار دهیم و با سایر اعضای جی‌20 در مورد این‌که چگونه مقرراتی برای بیت‌کوین تنظیم کنیم به نتیجه برسیم.

 

قیمت بیت‌کوین از آغاز امسال بیش از 1700 درصد رشد کرده است و این مساله، نگرانی‌هایی را  به وجود آورده است مبنی بر اینکه بازار آن حبابی است که در نهایت خواهد ترکید و آسیب‌های زیادی بر جای خواهد گذاشت.

 

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن روز جمعه، در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.