سومین افت بزرگ قیمت بیت کوین در سالجاری

نوسان بالا از بیت‌کوین دور نمی‌شود و همین، پرسش‌هایی را در مورد این‌که آیا پول دیجیتال می‌تواند یک دارایی پایدار برای سرمایه‌گذاری باشد یاخیر را مطرح می‌کند.

عصر بانک؛به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، در اواخر معاملات روز شنبه، بیت‌کوین با سقوطی 15 درصدی (29 درصد نسبت به بالاترین قیمت این هفته) از قیمت حدود 6500 دلار به قیمت 5507 دلار رسید و سپس با جهشی مجدد در نزدیکی قیمت 6400 دلار تثبیت شد و در پایان روز دوباره با 4 درصد سقوط  در قیمت 6060 دلار به کار خود پایان داد.

 

این درحالیست که در معاملات روز دوشنبه قیمت بیت‌کوین دوباره روندی صعودی به خود گرفته است و طبق اعلام وب‌سایت کوین‌دسک در ساعت 11:15 به وقت تهران، قیمت آن با 2 درصد جهش به 6257.23 دلار رسیده است.

معمولا پس از چنین سقوط شدیدی تجارت تحت شاخص‌های سهام آمریکا به حالت تعلیق درمی‌آید. هرچند طبق اعلام شرکت تحقیقاتی مالی اتانوموس نکست، بیش از 120 صندوق سرمایه‌گذاری دیجیتال پدیدار شده‌اند که در بیت‌کوین، سایر ارزهای دیجیتال و پروژه‌های تجاری مرتبط، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تحلیل‌گران می‌گویند عامل اصلی پشت رشد 7 برابری امسال قیمت بیت‌کوین، افزایش توجه و علاقه توسعه‌دهندگان سازمانی به این ارز رمزنگاری‌شده است.

مورد حیاتی دیگر این است که آخرین نوسان شدید قیمت بیت‌کوین همچنین نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال هنوز درمورد آینده آن به توافق نرسیده‌اند. درحالی که بیت‌کوین اصلی افت کرده بود، طرفداران باعث جهش قیمت «بیت‌کوین کش» (پول خرد زیرشاخه بیت‌کوین) شدند.

طبق اعلام مرجع ارز دیجیتال، کوین‌مارکت‌کپ، بیت‌کوین کش با بیش از 40 درصد افزایش قیمت به رکورد 2477 دلار رسید و بعدا دوباره 50 درصد سقوط کرد و بعد از ظهر شنبه در قیمت 1224 دلار تثبیت شد.

طبق اعلام کوین‌مارکت‌کپ، حجم تجارت بیت‌کوین کش در 24 ساعت گذشته به 7.9 میلیارد دلار رسید درحالی‌که حجم تجارت بیت‌کوین اصلی 8.6 میلیارد دلار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.