رشد منفی ثبت امضای الکترونیکی در کشور

در چهار ماه نخست امسال بیش از 18 هزار امضای الکترونیکی در کشور به ثبت رسیده که مقایسه این رقم در همین مدت در سال 95 نشان می‌دهد که ثبت امضای الکترونیکی با کاهش بیش از 9 درصدی مواجه است.

عصر بانک؛ برخی آمارهای تازه منتشرشده درباره صنعت آی‌تی در ایران نشان می‌دهد که میزان رشد پروانه‌های بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در چهار ماه نخست امسال نسبت به سال قبل در همین مدت با 5/ 5 درصد رشد مواجه بوده است. تازه‌ترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره وضع موجود پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار و صدور گواهی امضای الکترونیکی اخیرا منتشر شده که نشان می‌دهد ثبت امضای الکترونیکی در مدت 4 ماه اول امسال نسبت به چهار ماه نخست سال 95 با کاهش 7/ 9 درصدی مواجه بوده است.

 

آخرین آمار استفاده از امضای الکترونیکی در استان‌های کشور در تیرماه گذشته نشان می‌دهد که در استان تهران با 2027 فقره صدور گواهی امضای الکترونیکی این استان بیشتر از هر استان دیگری از امضای الکترونیکی استفاده می‌کند. پس از تهران استان فارس با 323 امضا، آذربایجان شرقی با 314 امضا، خراسان رضوی با 307 و استان البرز با 229 امضا در رتبه‌های بعدی این آمار قرار می‌گیرند. براساس این آمار در چهار ماه اول سال 96 در مجموع 18704 امضای الکترونیکی ثبت شده که در همین مدت در سال گذشته 20714 امضای الکترونیکی ثبت شده بود. بنابراین رشد امضای الکترونیکی در کشور با منفی 7/ 9 درصد کاهش همراه بوده است. همچنین آخرین آمار درباره پروانه‌های بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در چهار ماه نخست امسال نشان می‌دهد 96 پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار فعال در کشور وجود دارد که در مقایسه با چهار ماه نخست سال قبل که به میزان 91 پروانه بود 5/ 5 درصد رشد داشته است. اما در تعداد شاغلان در واحدهای تحقیق و توسعه پروانه بهره‌برداری معتبر نرم‌افزاری منفی7 درصد تغییر دیده می‌شود؛ چراکه در چهار ماه نخست امسال 1077 نفر مشغول به‌کار بودند. این درحالی است که در چهار ماه نخست سال گذشته 1158 نفر در این حوزه کار می‌کردند.

/دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.