امضای قرارداد بانک اقتصاد نوین با 2 بانک اروپایی

بانک‌اقتصادنوین به همراه شبکه بانکی، دو قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) را با بانک‌های «اوبر بانک» اتریش و «دانسکه» دانمارک به ترتیب به ارزش یک میلیارد یورو و 500 میلیون یورو امضا کرد که براساس این قراردادها بانک اقتصادنوین عاملیت تامین مالی پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت را بر عهده خواهد گرفت.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمانت این دو قرارداد را پذیرفته‌اند.

 

این قراردادها با حضور سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی، عبادالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و مدیران‌ عامل و اعضای هیات‌‌مدیره بانک‌های ایرانی منعقد شد. نصرت‌الله شهبازی، عضو هیات‌مدیره و معاون اعتبارات و بین‌الملل بانک اقتصادنوین انعقاد قرارداد عمومی تسهیلات میان‌مدت با «اوبر بانک» اتریش و «دانسکه بانک» دانمارک را نتیجه طبیعی ایجاد کارگزاری با دو بانک مذکور به‌ویژه بانک اتریشی از 30 ماه گذشته دانست و گفت: پیگیری مستمر بخش بین‌الملل بانک در پیشبرد روند نهایی‌سازی بسته تسهیلاتی بانک‌های یادشده موثر بوده است. وی درباره برنامه‌های واحد بین‌الملل بانک اقتصادنوین گفت: بانک اقتصادنوین در اجرای سیاست‌های مورد نظر خود، گسترش فعالیت‌های بانکداری بین‌المللی و توسعه شبکه ارزی، فراهم ساختن گزینه‌های متنوع تسهیلاتی در بخش ارز را به‌عنوان یکی از اهداف برجسته آتی در دستور کار دارد که به همین منظور ورود به حوزه قراردادهای تامین مالی میان‌مدت بین‌المللی یکی از برنامه‌های اصلی بانک است. قرارداد یک میلیارد یورویی 14 بانک ایرانی از جمله بانک‌اقتصادنوین، با «اوبر بانک» اتریش، نخستین قرارداد تامین مالی بانک‌های ایران با بانک‌های اروپایی‌ پس از برجام به‌شمار می‌رود.

 

براساس این گزارش، قرارداد دیگری به ارزش 500 میلیون یورو، بین 10 بانک ایرانی از جمله بانک‌اقتصادنوین با «دانسکه ‌بانک» دانمارک منعقد شد.

  با حمایت بانک اقتصادنوین محیط‌بانان برگزیده استان تهران تجلیل شدند
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.