محصول “پات سی” درگفتگو با معاون فناوری اطلاعات ایران کیش

اگر NFC بخواهددرقالب کیف پول عرضه شود ، نیاز به تعیین تکلیف بانک مرکزی دارد و از سویی دیگر باید متولی این امر نیزمشخص شود.

عصر بانک؛ غرفه ایران کیش در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ ، به دلیل ارائه محصولات نوین خود  مورد توجه بسیاری از بازدید کنندگان قرار گرفت. محصولاتی چون پاتسی (محصول پرداخت الکترونیکی کرایه های تاکسی)، این شرکت را نسبت به سایر رقبا ممتاز کرده بود. در گفتگو با پیمان طبری معاون فناوری اطلاعات ایران کیش، از محصولات جدید این شرکت در نمایشگاه پرسیدیم .

 

آقای‌ طبری! لطفاازمحصولاتی که شرکت کارت اعتباری ایران کیش، در نمایشگاه الکامپ رونمایی کرد برایمان بگویید ؟

به دستور آقای فرامرزی(مدیریت عامل)، در شش ماهه اول سال 95،  محصولات زیادی را تولید کرده ایم. اما دراین نمایشگاه ، محصولات و اپلیکیشن هایی را به نمایش گذاشتیم که ” اندروید بیس” هستند، محصولاتی که به صورت MPOS  وارد بازار خواهند شد. MPOS ایران کیش در حال حاضر کامل شده و امیدداریم که به عنوان اولین PSP   درکشور باشیم که از این محصول رونمایی می کنیم.

 

محصول دیگری که در این نمایشگاه  به نمایش گذاشتیم، ایده ای برروی تاکسی ها است ،از طریق این محصول به صورت آنلاین، کرایه ها پرداخت می شوند.البته در نمایشگاه تراکنش نیز این محصول را داشتیم ولی اکنون نام “پات سی”را برای این محصول انتخاب کردیم .

 

سومین محصول، اپلیکیشنی است که برای POS  های اندروید بیس نوشته شدند . وب کیوسک بومی شرکت ایران کیش نیز از سایر این محصولات است  .

 

* پاتسی  شرکت ایران کیش ،در این نمایشگاه به شدت مورد استقبال  قرار گرفته است فکر می کنید چرا ؟

در این محصول این هدف را دنبال می کردیم تا بعد از آنکه تاکسیمتر، مبلغ کرایه را محاسبه کرد مشتری کارت خود را بکشد وپول پرداخت کند،  هم اکنون بااین محصول ، این کار به صورت آنلاین با کمک اپلیکیشن مخصوص ایران کیش و دستگاه POS میسر شده است. بیش از سه ماه طول کشید تا بتوانیم بوردی را روی دستگاه تاکسی پیاده سازی کنیم  که ارتباط دستگاه های MPOS  را با تاکسیمترها برقرار کرده و این فرایند را عملی کند .

 

*کسب مجوزهای لازم درزمینه این محصول  ممکن است کمی مسئله ساز باشد ؟

اگر مجوز MPOS ایران کیش صادر شود ، قاعدتا این محصول نیز مجوزهای لازم را خواهد داشت  .

 

*این محصول (پات سی) دارای قابلیت NFC نیز هست ؟

NFC  را نیز در برنامه این محصول  داریم و تا آخر سال پاتسی ها قابلیت NFC را نیز دارند.

 

*پس دست پر به نمایشگاه آمدید ؟

به هر حال چندین محصول، از جمله اپلیکشین های MPOS ، اپلیکیشن های اندرویدی POS ، پاتسی  و وب کیوسک داخلی ایران کیش از محصولات جدید این شرکت هستند که البته در نمایشگاه الکامپ بیشتر برروی پات سی ها تاکید داشتیم .

 

*فکرمی کنید چه قدراین نمایشگاه فرصتی برای تعاملات با مردم  را فراهم می کند  ؟

یکی از ویژگی های این نمایشگاه همین است که مردم با حضورشان،از پیشرفت ها و محصولات شرکت هایی مثل ایران کیش با خبر می شوند و مطمئنا همان طور که تا الان این اتفاق افتاده از آن استقبال می کنند.

 

* ایران کیش درزمینه محصولات جدیدی که گفتید  تا چه میزان پیشتاز بوده است ؟

درباره محصولات جدید با سرعت بسیار عالی کار کردیم و فکر می کنم بتوانیم بگوییم که در زمینه پرداخت های آنلاین مبتنی بر MPOS جزو اولین ها هستیم.

 

*از نرم افزار پات ایران کیش بگویید  

تمرکز خیلی خاصی برروی نرم افزار پات گذاشتیم، و در این  نمایشگاه  نسخه جدید پات را عرضه کردیم و برای استقبال بیشتر مردم یک بازی همراه با قرعه کشی روزانه “پات میلیون ریال ” را برای بازدیدکنندگان از طریق این نسخه جدید ارائه دادیم  .

 

*از نرم افزارهای خرید درون برنامه ای(IN APP PURCHASE)ایران کیش  چه خبر ؟

این نرم افزار هم مدت هاست که رونمایی شده و در حال حاضر منتظر دستورالعمل های شاپرک هستیم. و البته در طراحی آن نیز به طور کلی مسائل امنیتی و قوانین شاپرک را هم رعایت کرده ایم .

 

*بستر NFC  و ماجرایش با بانک مرکزی به کجا رسید ؟

اگر NFC  بخواهددرقالب کیف پول عرضه شود ، نیاز به تعیین تکلیف بانک مرکزی دارد و از سویی دیگر باید متولی این امر نیزمشخص شود.(اینکه متولی امر شاپرک باشد یا بانک مرکزی مهم است)

از طرفی بستر NFC لزوما قرار نیست برای کیف پول استفاده شود بلکه برای محصولات دیگر نیز قابل ارائه است که ازاین جهت هیچ منعی درآن وجود ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.