استفاده از عکس سلفی برای احراز هویت در بانک

بانک HSBC قصد دارد سیستم احراز هویت در بانک را وابسته به تشخیص چهره نماید و با استفاده از عکس های سلفی مشتریان احراز هویت را انجام دهد.

عصر بانک؛وقتی صحبت از امنیت به میان می آید، قطعا بانک ها در این میان حساسیت بیشتری دارند، از این رو بانک های سراسر جهان، برای ایمنی سیستم بانکی خود روش های مختلفی را بکار می بندند. به طور مثال برخی از بانک ها از سیستم دانگل که شامل ارسال کد می شود برای بررسی هویت و انجام معاملات استفاده می کنند و برخی دیگر از سنسورهای اثر انگشت اما بانک HSBC در صدد است تا از عکس های سلفی مشتریان برای احرازهویت در بانک استفاده نماید.

 

این بانک قصد دارد که اساسا از طریق برنامه های گوشی های هوشمند خود به شناسایی مشتریان بپردازد و حساب کاربری جدید آنها را با سیستم احراز هویت با عکس سلفی، سازگار کند. این ایده به پشتوانه ی اسکن صورت و تطبیق آن برای گذرنامه و یا گواهی نامه رانندگی ایجاد شده است که منجر به صرفه جویی در زمان مشتریان و تلاش برای شناسایی بهتر شخصی می شود.

 

همانطور که مشخص است این سیستم متکی به تکنولوژی ردیابی چهره خواهد بود و در واقع ار ردیابی چهره برای مطابقت بخش هایی از صورت مشتری با عکس های اسناد رسمی او، می پردازد. رئیس کل بانک HSBC، ریچارد دیویس می گوید: “ما انتظار داریم که راحتی و سرعت گرفتن یک عکس سلفی را در متد شناسایی و احراز هویت برای مشتریان بکار بندیم”

 

باید منتظر ماند و دید که این متد تا چه اندازه ایمن خواهد بود، اما در گذشته چگونگی کار احراز هویت با سیستم های تشخیص چهره، دیده شده است که از عکس کاربر مجاز استفاده می کردند. اما این موضوع طوری است که بانک HSBC باید مراقبت های ایمنی لازم را در مورد آن انجام دهد.

 

/ubergizmo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.