فرصت دو ماهه برای بخشودگی کامل جرائم تاخیر مشتریان بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات در آستانه روز ملی صادرات اعلام کرد: جریمه دیرکرد تسهیلات ریالی و ارزی معوق آن دسته از مشتریان که نسبت به تسویه بدهی خود تا پایان آذرماه سال‌جاری اقدام کنند، بخشوده می‌شود.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، آن دسته از مشتریان تسهیلاتی که مطالبات این بانک از آنان تا تاریخ 29 مهرماه در سرفصل های غیرجاری طبقه بندی شده باشد، مشمول این بخشودگی می‌شوند.

 

براساس این گزارش، در صورتی‌که بدهی این مشتریان از محل تسهیلات پرداختی منابع بانک باشد، می‌توانند ظرف دو ماه نسبت به تسویه بدهی های سررسید شده خود اقدام نمایند.

این گزارش می‌افزاید: شعب تابعه بانک مجاز هستند نسبت به بخشش کامل وجه التزام تاخیر در تادیه دین اخذ شده در سال جاری و جرائم تاخیر متعلق به مانده بدهی این دسته از مشتریان اقدام نمایند.

این بخشش جرائم، شامل مطالبات سررسید شده، سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول است.

این تصمیم در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، همچنین مفاد قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مصوب مجلس شورای اسلامی، ارتقای نظام مالی کشور با رویکرد مساعدت به بنگاه‌های اقتصادی، و نهایتا حفظ اشتغال و کمک به افزایش آن در آستانه روز ملی صادرات اتخاذ شده و به تصویب هیات مدیره بانک توسعه صادرات رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.