نظر شرکت های بانکی حاضر در نمایشگاه کار درباره این رویداد چه بود؟

از انتقاد اکثر شرکتهای بانکی با توجه به مشکلات درون دانشگاهی همزمان با نمایشگاه کار و کیفیت پایین برگزاری نمایشگاه تا شور و شوق دانشجویان و پیشنهاد جمع آوری سیستماتیک رزومه ها بجای پرکردن رزومه در هر غرفه و برگزاری نمایشگاه کار برای رشته ها و کسب و کارهای غیر آی تی...

عصر بانک؛شرکتهای بانکی و پرداخت الکترونیک در ششمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف همچون دوره‌های گذشته، حامی ویژه برگزاری این رویداد مهم بودند.

 

نمایشگاه کار فرصتی مناسب برای آشنایی دانشجویان با کسب‌وکارهای مرتبط با رشته تحصیلی شان­ است، در ششمین نمایشگاه کار، نظر مسئولین بعضی از شرکتهای بانکی حاظر در این رویداد را درباره کیفیت نمایشگاه پرسیدیم.

 

شرکت خدمات انفورماتیک

شرکت خدمات انفورماتیک از شرکت کنندگان قدیمی این رویداد بود، جناب آقای مس چی رئیس استخدام و رفاه شرکت با بیان اینکه شرکت در شش سال گذشته در این رویداد شرکت داشته، گفت هدف شرکت در این نمایشگاه فقط جذب نیرو نیست و هدف اصلی، آشنایی نیروهای نخبه با شرکت و جذب آنها در سالهای آینده است.همچنین هدف دیگر این است که به دانشجویان و جوانان گوشزد شود که شرکتهای بزرگی هستند که در آینده کاری آنها وجود دارند و از این طریق به جوانان مستعد امید به ادامه تحصیل وکار در داخل کشور داده  شود تا از مهاجرت نیروهای نخبه جلوگیری شود.

مس چی در پایان پیشنهاد داد که بجای پرکردن رزومه در هر غرفه توسط دانشجویان که باعث خستگی غرفه داران و دانشجویان می شود ، دانشگاه امکان ثبت یکجای و یکباره دانشجویان متقاضی را از طریق رایانه فراهم کند تا بانک اطلاعاتی خوبی برای همه شرکتها ایجاد و امکان استفاده از رزومه ها بصورت سیستماتیک فراهم شود.


 

مبناکارت آریا

 

درباره دلیل حضور شرکت مبناکارت آریا در نمایشگاه کار به عنوان یکی از شرکتهای PSP کشور با آقای اسدپور مدیر روابط عمومی شرکت صحبت کردیم، اسدپور ضمن گلایه از بی برنامگی روز اول نمایشگاه گفت شرکت مبنا کارت آریا با هدف در این برنامه شرکت داشته است و بر اساس نیاز مبنا کارت و  نمایندگی های سطح کشورشرکت، بهترین نیروها جذب خواهند شد.

وی  درباره روند بررسی رزومه ها گفت: با جمع آوری اطلاعات رزومه ها در شرکت، در صورت نیاز شرکت حتما با بهترین رزومه ها تماس گرفته خواهد شد.

ایران کیش

 

ایران کیش هم به عنوان یکی از PSP های قدیمی در این نمایشگاه شرکت داشت، درباره بازخور این نمایشگاه با مشاورمدیر عامل، آقای لریان فرد صحبت کردیم.لریان فرد گفت در این رویداد حدود 200 رزومه جمع آوری شده که اکثر رزومه ها آی تی محور هستند، اما شرکت به نیروهای غیر آی تی مثل نیروهای بازاریابی نیز نیاز دارد. وی به دانشجویان مستعد دلگرمی داد که مطمیناً از بین بهترین رزومه ها ، دانشجویان برتر جذب می شوند.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان 

بعد از آن سری به غرفه پرداخت الکترونیک سامان زدیم و با آقای اروجلو مسئول روابط عمومی شرکت گفتگو کردیم. شرکت پرداخت الکترونیک سامان سومین سال است که در این رویداد شرکت داشته است. اروجلو  گفت، اکثر متقاضیان کار در این نمایشگاه نیروهای پاره وقت هستند،اما شرکت به دنبال نیروهای تمام وقت است تا بتواند برای نیروها برنامه ریزی بلند مدت داشته باشد به همین دلیل همیشه بین برنامه درسی دانشجویان و برنامه کاری کارفرماها تداخل وجود دارد.

اروجلو در ادامه گفت نمایشگاه امسال  ضعیف برگزار شد و مکانیزم های برگزاری نمایشگاه در این رویداد رعایت نشد.

وی ضمن انتقاد از کیفیت برگزاری نمایشگاه ، یکی از نقاط ضعف این رویداد را برگزاری آن در شروع سال تحصیلی دانست که دانشجویان درگیر امور دانشگاهی هستند ، همچنین برگزاری همزمان نمایشگاه کار  با رویداد تلکام را از دیگر نقاط ضعف های برگزاری این رویداد دانست.

گروه شرکت های حصین

 

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نمایشگاه گروه شرکت های حصین بود، مسئول منابع انسانی گروه حصین با اعلام رضایت از نمایشگاه کار گفت وجود رویدادهایی مثل نمایشگاه کار باعث دریافت رزومه های خوب  و شناخت دانشجویان مستعد کار شده است که شرکت میتواند از این فرصت به خوبی استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه پارسال گروه حصین حدود 600 رزومه در این نمایشگاه جمع آوری کرده ، برای شرکت در دیگر نمایشگاههای کار نیز ابراز تمایل کرد.

داتین

شرکت داتین از دیگر شرکتهای بانکی است که همیشه در نمایشگاه کار حضور داشته است. آقای داداشلو مسئول برندینگ شرکت گفت،  نزدیک به 700 رزومه در این رویداد چهار روزه جمع آوری شده که از این تعداد، 200 رزومه خوب و قابل قبول برای شرکت محسوب میشود . وی همچنین از رونق  نمایشگاه کار و اشتیاق دانشجویان با وجود همه مشکلات ابراز رضایت کرد.

شرکت توسن

 

از شرکتهای فعال دیگر در این نمایشگاه ، شرکت توسن بود،جناب آقای حسنی سرپرست بخش جذب و بکارگیری شرکت توسن با انتقاد نسبت به اینکه در برنامه افتتاحیه بی برنامگی از سوی دانشگاه اتفاق افتاد، اما با توجه به مشکلات امسال نمایشگاه، خاطر نشان کرد هر سال به تعداد بازدیدکنندگان و شرکتها اضافه می شود و این نشاندهنده علاقه دو طرف کارفرما و دانشجویان به رویدادهای این گونه است.

وی همچنین پیشنهاد داد در دانشگاههای مختلف کشور برای رشته های دیگر غیر آی تی نیز نمایشگاههای کار راه اندازی شود تا بین  دانشجویان و بازار کار ارتباط حضوری ایجاد شود و دانشجویان مستعد بتوانند ازاین طریق به آینده کاری خود در ایران امیدوار تر شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.