تجلیل از محیط‌‌بانان برگزیده استان تهران با حمایت بانک اقتصاد نوین

طی مراسمی و با حمایت بانک اقتصادنوین از ایثارگری‌ها و تلاش‌های محیط‌بانان برگزیده اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تجلیل شد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، حسن معتمدی، مدیرعامل این بانک در مراسم بزرگداشت محیط‌بانان نمونه استان تهران که با حضور حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، دباغ شهردار منطقه سه تهران، قائم ‌مقام و معاونان بانک اقتصادنوین و جمعی از محیط‌بانان استان تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به نقش بانک اقتصادنوین در حوزه محیط زیست گفت: بانک اقتصادنوین با درک اهمیت ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود، تاکنون در بخش‌های مختلفی در این حوزه حضور یافته که محیط زیست از جمله این حوزه‌ها است.وی اظهار کرد: بانک اقتصادنوین تعاملات تاثیرگذاری با سازمان حفاظت محیط زیست برقرار کرده است که تجلیل از محیط‌بانان حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، ساخت پردیس نوین با کاشت 9 هزار اصله نهال در پارک پردیسان و راه‌اندازی نخستین شعبه سبز نظام بانکی از جمله این اقدامات است. معتمدی گفت: در کنار این اقدامات بانک اقتصادنوین در قالب بسته‌های ترویجی نیز اقدام به فرهنگ‌سازی در میان پرسنل بانک، خانواده ایشان و مشتریان خود در بحث حفاظت محیط زیست کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در حفاظت محیط زیست لازم است از توان آحاد مختلف مردم استفاده شود، گفت: در گذشته تصور این بود که حفاظت محیط زیست صرفا بر عهده دولت است که خوشبختانه با فرهنگ‌سازی صورت گرفته این تفکر در حال اصلاح است و امروز شاهدیم گروه‌های مردمی در حوزه حفاظت محیط زیست و فرهنگ‌سازی در این حوزه نقش موثری ایفا می‌کنند. مدیرعامل بانک اقتصادنوین قدردانی از محیط‌بانان را مایه افتخار این بانک دانست و گفت: قدردانی از محیط‌بانان فرصت مغتنمی است که نصیب بانک اقتصادنوین شده و این بانک با افتخار از محیط‌بانان قدردانی می‌کند. محمد‌هادی حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در نخستین مراسم تجلیل از محیط‌بانان استان تهران، اظهار کرد: عدم حمایت از محیط‌بان قصور ما است، بنابراین محیط زیست طبق وظیفه خود باید مواجهه با تخلفات را به حداقل برساند تا محیط‌بانان، در فضایی آرام و حرفه‌ای به کار خود بپردازند. وی گفت: طی سال‌های گذشته شاهد بیشترین کشفیات در سطح استان بودیم، همچنین میزان برخورد با متخلفان نیز افزایش داشته است، اما این اقدامات به هیچ‌عنوان یک راهکار نهایی نیست و باید فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست را در جامعه ارتقا دهیم. حیدرزاده گفت: به‌‌رغم محدودیت مالی دولت، اقداماتی در جهت بهبود وضعیت معیشت محیط‌بانان و کارکنان محیط زیست انجام شده، اما همچنان تا شرایط ایده‌آل فاصله داریم. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران تصریح کرد: محیط‌بانان استان تهران در گرمای بالای 50 درجه کویر و سرمای زیر صفر درجه فیروزکوه به حفاظت از عرصه‌های تحت حفاظت محیط زیست می‌پردازند و من در اینجا از این فرصت استفاده و صمیمانه از تمامی محیط‌بانان قدردانی می‌کنم.

  تاکید معاون اعتبارات و بین‌الملل بانک اقتصادنوین بر لزوم شفافیت حساب‌های ارزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.