صدور 6 میلیون و 500 هزار کارت شهروندی توسط شرکت اتیک

تا به امروز، بالغ بر چهار میلیون کارت با عنوان «من کارت» در شهر مشهد توزیع شده که دو میلیون این کارت ها مربوط به شهروندان مشهد و مابقی مربوط به زائرین است که در اتوبوس رانی و قطار شهری استفاده می شود.

عصر بانک؛با شکل گیری روندهای جدید و نوین در دنیای پرداخت الکترونیک و تبدیل ابزارهای پرداخت مردم از اسکناس و پول نقد به کارت‌های بانکی، انگیزه فعالیت در عرصه الکترونیکی کردن پرداخت های خرد در برخی شرکت ها ایجاد شد؛ یکی از این شرکت ها، اتیک (زیرمجموعه هلدینگ فناپ) بود که فعالیتش در این عرصه را هوشمندانه از حوزه حمل‌ونقل آغاز کرد وراه‏ حل ‏ها و رویکردهای نوینی را ارائه داد.

 

به گفته محمد نژادصداقت؛  مدیرعامل این شرکت تاکنون شش میلیون و 500 هزار نفر پرداخت های خرد خود را از طریق کارت های شهروندی صادر شده توسط این شرکت انجام می دهند.

نژادصداقت در توضیح گستره فعالیتی اتیک در عرصه پرداخت خرد می گوید: این شرکت در چندین شهر کشور از جمله مشهد مقدس، کیش، اهواز، قزوین، اصفهان و کرمان مجری پروژه کارت شهروندی و پرداخت خرد شهری است که در این میان، پروژه مشهد مقدس یکی از بزرگترین و موفق ترین تجربه های پرداخت خرد اتیک در کشور محسوب می شود.

او با اشاره به تعداد کارت های صادر شده این شرکت، بیان می کند: تا به امروز، بالغ بر چهار میلیون کارت با عنوان «من کارت» در شهر مشهد توزیع شده که دو میلیون این کارت ها مربوط به شهروندان مشهد و مابقی مربوط به زائرین است که در اتوبوس رانی و قطار شهری استفاده می شود.

مدیرعامل اتیک  در توضیح "من کارت" می گوید: من کارت، کارتی هوشمند با قابلیت پرداخت غیرتماسی است که علاوه بر ناوگان اتوبوسرانی، خطوط BRT و ناوگان قطار شهری، بصورت  آزمایشی در 60 واحد تجاری همچون نانوایی، مراکز ارائه خدمات چاپ، تکثیر و پیشخوان دولت نیز استفاده می شود.
به گفته او، برنامک شارژ موبایلی من کارت روی گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید و مجهز به فناوریNFC قابل استفاده است.

نژادصداقت در پایان می گوید: قصد داریم بحث کارت هوشمند غیرتماسی را علاوه بر پرداخت خرد الکترونیک به خدمات ارزش‌افزوده‌ دیگر مانند کارت دانشجویی، هواداری یا کارت‌های سازمانی تسری دهیم و محصول و ابزاری در اختیار مردم قرار دهیم که واقعا بتواند حداکثر نیاز‌ها را پوشش دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.