تفاهمنامه همکاری فی مابین موسسه اعتباری کوثر و بیمه کوثر

تفاهمنامه فی مابین موسسه اعتباری کوثر و بیمه کوثر صبح امروز در حاشیه آخرین روز از نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه برگزار شد .

عصر بانک؛ به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر ؛ دکتر عیسی رضایی در حاشیه نهمین نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه درباره همکاری دو جانبه موسسه اعتباری کوثر و بیمه کوثر گفت : اگر دو سازمان با عنوان کوثر در کنار هم قرار گیرند قطعا سبب هم افزایی خدمات به مشتریان خواهد شد که رفتار مستقل آنها در بازار بانکی و بیمه ای چنین مزایایی نخواهد داشت .

 

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر افزود : موضوع برندسازی هزینه های خاص خود را دارد و بسیاری از سازمان ها بخش عمده ای از منابع خود را صرف نهادینه سازی و معرفی برند خود می کنند تا بتوانند در بلند مدت برند خود را در جامعه هدف تعیین شده تثبیت و گامهای توسعه ای برند را برنامه ریی نمایند . حال چه برندی بهتر از "کوثر" که بتوانیم این برند را صرف نظر از این دو مجموعه با نام "کوثر" اشاعه دهیم.

نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر درباره تفاهم نامه همکاری مشترک موسسه با بیمه کوثر اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه که بر محوریت هم افزایی بیمه و بانک قرار دارد در شعب موسسه، نمایندگی های بیمه دایر خواهد شد و به ارائه خدمات بیمه ای مشغول خواهند شد. ضمن اینکه باید توجه داشت که اگر بیمه کوثر می خواست خارج از این محیط نمایندگی ایجاد کند می بایست چه هزینه های گزافی را پرداخت می کرد.
وی نصریح کرد : متقابلا بخشی از امکانات موسسه اعتباری کوثر نیز در نمایندگی بیمه مستقر خواهد شد. به طور مثال صدور آنی کارت و سایر کارت های بانکی می تواند در نمایندگی های بیمه نیز انجام شود.

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر حرکت موسسات وابسته به برند کوثر را برای سهولت ارائه خدمات به مشتریان ستود و ادامه داد: بر اساس توصیه بانک مرکزی؛ موسسات و بانک ها به سمت ارائه خدمات و کارمزدها به جای فعالیت های جانبی در حرکتند و این حرکت مشترک با بیمه کوثر می تواند خدمات و درآمدهای هر دو سازمان را افزایش دهد.

دکتر رضایی خاطر نشان ساخت : امیدوارم روزی فرا برسد که تمامی واحدهای بیمه و موسسه کوثر لینک مشترک داشته باشند و سایر خدمات مانند صرافی، بورس و لیزینگ نیز به این دو مجموعه اضافه شود تا همه مشتریان بتوانند با یک بار مراجعه از چند  خدمت بهره مند شوند .

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از یک سال است که در بیش از 20 شعبه کوثر، نمایندگی بیمه کوثر فعال است که ظرف 3 ماه آتی این عدد به 150 شعبه در سراسر کشور ارتقاء خواهد یافت .

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثردر خصوص افزایش سرمایه این موسسه گفت: سال گذشته این افزایش سرمایه انجام شد و در حال حاضر سرمایه کوثر 6000 میلیارد ریال است که البته بعید می دانم برای بانک شدن کوثر نیازی به افزایش آن باشد مگر اینکه بانک مرکزی در این مورد نظر خاصی داشته باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر  بیان کرد :برای تبدیل شدن موسسه اعتباری کوثر به بانک ، درخواست خو را به بانک مرکزی داده ایم و باید منتظر سیاست های کلان اصلاح نظام بانکی باشیم.

وی در سخنان خود در این مراسم بیان کرد: موسسه کوثر با داشتن 504 هزار سهام دار آمادگی پذیرش ادغام سایر نهادهای مالی را را دارد و پیش از این نیز در ادغام صندوق جوانان خیر موفق عمل نموده است .

دکتر مجید مشعلچی مدیرعامل بیمه کوثر نیز در این نشست مشترک گفت: این گونه همکاری ها سبب افزایش  بهره وری در کار و کاهش هزینه ها می شود  .

مدیرعامل بیمه کوثر با اشاره به همکاری مشترک بیمه و موسسه اعتباری کوثر بیان کرد : ما چاره ای نداریم برای تبلور خلاقیت و نوآوری صنعت بیمه  به صنعت بانکداری رجوع کنیم که این امر تحقق ماموریت های نظام بیمه و بانکداری را همزمان به همراه دارد .

وی گفت: یکی از کلمات جدیدی که در صنعت مالی و بانکی کشور رواج پیدا کرده "صنعت بانک ـ بیمه" است. "بانک ـ بیمه" به معنای هم افزایی و استفاده از تمام ظرفیت های صنعت بانکداری و بیمه می باشد .

بر اساس این گزارش دکتر رضایی پس از برگزاری نشست تفاهم نامه مشترک با بیمه کوثر از نهمین نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه بازدید به عمل آورد و در غرفه شبکه پولی- مالی حضور یافت .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.