کاهش سود بازرگانی 230 کالای تجارت ترجیحی + فهرست

بر اساس موافقت‌نامه تجارت ترجیحی (دی هشت)، 230 ردیف تعرفه کالایی از سوی کشورهای ایران، مالزی، نیجریه، ترکیه، اندونزی و پاکستان مشمول کاهش سود بازرگانی شد.

عصر بانک؛ به گزارش ایسنا، بر اساس توافقات صورت گرفته در دومین اجلاس وزرای تجارت هشت کشور در حال توسعه اسلامی (دی هشت)، مقرر شد که موافقت نامه تجارت ترجیحی بین کشور های ایران مالزی، نیجریه، ترکیه، اندونزی و پاکستان اجرایی شود.

 

این فهرست شامل 230 ردیف تعریفه کالایی است که از سوی کشورهای مذکور مشمول کاهش سود بازرگانی می شود و همواره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به شرایط زمانی قابلیت بازنگری و تجدید نظر دارد.

 

بر اساس توافق صورت گرفته کالاهایی همچون کره، چربی، روغن کائوچو، آرد، مکمل‌های غذایی و دارویی،‌ اتانول، کاغذ و مقوا، ست سرم و خون، چرم خزندگان و سایر حیوانات، ساکشن پزشکی، دوربین عکاسی، هدفون گوشی، چوب‌های ماهی گیری، وازلین و … از جمله اقلامی هستند که سود بازرگانی‌شان برای تجارت ترجیحی میان هشت کشور در حال توسعه اسلامیکاهش یافته است.

 

این فهرست که از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات توسعه تجارت برای اجرا به گمرکات کشور ابلاغ شده، در این صفحه قابل مشاهده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.