بازار مسکن چه زمانی رونق می گیرد؟

کارشناسان معتقدند که وضعیت بازار مسکن از عوامل داخلی نشات گرفته است و تغییر روابط بین المللی در آن تاثیری ندارد.

عصر بانک؛ مهدی هاشمی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تأثیر برجام بر رونق بازار مسکن اظهار داشت:شرایط پسابرجام تاکنون تأثیری در وضعیت بازار مسکن نداشته زیرا رکود آن از عوامل داخلی نشات گرفته است.

 

وی تصریح کرد: دولت باید تکلیف خود را در موضوع مسکن به طور واضح اعلام کرده و مردم و تولیدکنندگان را از بلاتکلیفی بیرون آورد.

هاشمی تصریح کرد: دولت با اعلام صریح سیاست های خود موجب می شود که سازندگان و خریداران بتوانند تصمیمات قاطع و لازم را بگیرند .

 

*** آثار برجام در بازار مسکن، 6ماه دوم سال پدیدار می شود

 

حسن محتشم رئیس انجمن صنفی انبوه سازان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه با گذشت چندین ماه از اجرای برجام نباید انتظار تاثیرات آنی  در بخش های مختلف اقتصادی به وِیژه بازار مسکن داشت،افزود:با فراهم شدن بسترها  آثار برجام در شش ماهه دوم سال مشاهده خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر مراودات در بخش های مختلف تجاری کشورهای پیشرفته موجب تورم صفر و یا در حد یک درصد شده و این درحالیست که در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه به خاطر سیاست گذاری تصمیمات مدیریتی  و روش های اقتصادی  نامناسب ، میزان تورم بالاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.