دلار رکورد سال را زد/در روز انفجار ترکیه، لیر صعودی شد/کاهش دسته جمعی قیمت انواع سکه

در جریان معاملات روز چهارشنبه قیمت دلار صعودی شد و انواع سکه روند قیمتی کاهشی داشتند.

عصر بانک؛ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در پنجمین روز هفته، دلار معاملات خود را در شرایطی که آغاز کرد که یک روند صعودی نسبت به روز ماقبل خود داشت. بر این اساس هر دلار آمریکا که در پایان معاملات روز سه شنبه قیمتی معادل 3 هزار و 503 تومان داشت در جریان معاملات روز چهارشنبه در مسیر صعودی گام برداشت و روی قله 3 هزار و 520 تومانی آرام گرفت.

 

بنابراین هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز چهارشنبه 17 تومان افزایش قیمت را ثبت کرد تا رکورد بالاترین قیمت این ارز معتبر جهانی در سال جاری رقم خورده باشد. افزایش قیمت دلار در شرایطی اتفاق افتاد که حجم زیادی از پروازهای ایرانی به سوی ترکیه به دلیل حملات تروریستی به فرودگاه آتاتورک لغو شد و عده ای از مسافران دیگر تمایلی برای سفر به این کشور ندارند.

با این حال فعالان بازار روایت می کنند که  افزایش تقاضا در بازار همچنان کشش قیمتی دلار را به جهت ارقام بالاتر سوق داده است. نکته جال اینکه در جریان معاملات روز چهارشنبه قیمت لیر نیز در میان ارزهایی قرار گرفت که روند صعودی داشت و هر لیر ترکیه معادل 1235 تومان قیمت داشت.

 

 

از سوی دیگر در پنجمین روز هفته، بهای اونس در بازارهای جهانی مقداری پایین آمد تا معامله‌گران سکه برخلاف دلار شاهد افت قیمت باشند. بر این اساس هر سکه تمام بهار آزادی که با قیمت یک میلیون  و 80 هزار تومانی رکورد دو ساله خود را شکست در جریان معاملات روز چهارشنبه توانست در به قیمتی معادل یک میلیون و 77 هزار تومان به فروش رسد. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب 540 و 285 هزار تومان به فروش رسید.

 

دلار رکورد سال را زد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.