بانک ها و واحد های تولیدی بستر ساز اقتصاد مقاومتی هستند

طی مراسمی افتتاح فاز اول نخستین کارخانه ویتامین E (پودر 50 درصدی طیوری و دامی) در خاور میانه و پنجمین واحد تولید در دنیا با حمایت بانک مهر اقتصاد و با حضور سید ضیاء ایمانی مدیرعامل این بانک، آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان، استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد استانی و بانک ها در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

عصر بانک؛ به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان گلستان، سید ضیاء الدین  ایمانی – مدیر عامل بانک – در این مراسم با اشاره به استفاده از دانش بومی در راه اندازی این طرح ملی و منطقه ای، اظهار کرد: اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد می باشد و شبکه بانکی کشور با در اختیار داشتن ابزارهای پولی و مالی نقش بسیار مهمی در تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بر عهده دارند.

 

ایمانی حمایت از تولید و صنعت داخلی را رسالت اصلی بانک ها عنوان کرد و ابراز داشت: بانک ها و واحد های تولیدی دو بال اقتصاد و بستر ساز اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و امیدواریم سیستم بانکی با همراهی بیشتر در این زمینه و با حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران نقش موثری در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور ایفا نماید.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد ضمن قدردانی از تلاش مدیران کارخانه ویتامین E و شرکت داروسازی رشددانه برای حرکت در مسیر توسعه کشور، اظهار داشت: ایجاد چنین واحد های تولیدی ضمن رشد تولید و عرضه، باعث جلوگیری از خروج ارز و مواد اولیه و ایجاد فرصت های شغلی پایدار، درآمد زایی، صادرات و رونق بازرگانی و بی نیاز بودن کشور می شود. 

ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بانک مهر اقتصاد سال ها تجربه در اجرای بانکداری اسلامی دارد، افزود: تمامی ابعادِ قوانین عملیات بانکداری بدون ربا در بانک مهر اقتصاد در حال اجرا می باشد.

ایمانی تصریح کرد: اجرای بانکداری اسلامی ارتباط مستقیم با اهداف اقتصاد مقاومتی دارد بنا براین چنانچه شبکه بانکی کشور در سیاست گذاری ها، طرح ریزی ها و توزیع منابع خود در راستای اهداف اقتصادی نظام حرکت کند، می تواند بستر ساز اقتصاد مقاومتی باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رویکرد بانک مهر اقتصاد تقویت اقتصاد ملی و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است و این بانک با به کارگیری تمام  ظرفیت های خود تلاش خواهد کرد نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا نماید.

بر اساس این گزارش پروژه‌ی کارخانه‌ی تولید ویتامین E که از پروژه‌های در دست احداث شرکت رشد دانه شهرک صنعتی شهرستان آق قلاست یکی از طرح‌های ملی و منطقه‌ای است که در خاورمیانه برای نخستین بار کلید می‌خورد و این فن آوری از جمله تولیدات صنعتی است که بیشترین کاربرد را در تهیه‌ی خوراک دام و طیور را دارد.

گفتنی است فنآوری تولید ویتامین E هم‌اکنون در اختیار معدود کشورهایی چون ژاپن، چین، آمریکا و سوئیس قرار دارد و ایران بعنوان هفتمین کشور دنیا توانسته به این فنآوری دست یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.