اسکن رگ های زیر پوست برای احراز هویت پرداخت های بدون کارت

شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت کارتی ژاپن JCB، تکنولوژی احراز هویت اسکن رگ های زیر پوست شرکت Fujitsu را برای پرداخت های بدون کارت در پایانه های فروش و خودپرداز ها آزمایش می کند.

عصر بانک؛   شرکت JCB اثربخشی سیستم احراز هویت جدید را بر روی صدها تن از کارمندان خودش آزمایش می کند. کارمندان  JCB از این تکنولوژی برای پرداخت هزینه خرید موادغذایی و نوشیدنی های مورد نظر خود در کافه تریای دفاتر شرکت JCB استفاده می کنند.

 

داده های حاصل از تصویربرداری رگ های کف دست مشتریان، به همراه اطلاعات کارت های پرداختی در دیتاسنترهای شرکت فوجیتسو ذخیره می شود.

 

بنابراین مشتریان هنگام پرداخت هزینه های خود، کافی است دست خود را مقابل سنسور تکان دهند. از سرورهای احراز هویت براساس کف دست، اطلاعات کارت پرداخت خوانده می شود و فرایند تراکنش تایید می گردد. با توجه به تعداد افرادی که برای عضویت ثبت نام کرده اند، ممکن است به یک کلید چندرقمی برای وارد کردن رمز نیز نیاز باشد تا فرایند احراز هویت تسریع شود.

 

تاک واتانابه، مدیر بخش زیرساخت و تکنولوژی JCB می گوید: « ما در حال حاضر این تکنولوژی را برای جوامع جهانی متفاوت آزمایش می کنیم و قصد داریم برنامه ای برمبنای بیومتریک های منحصر به فرد و با استفاده از احراز هویت امن الگوی رگ های کف دست توسعه دهیم. من مطمئن هستم این روش پرداخت جدید که بر مبنای تکنولوژی نوآورانه طراحی شده است، در راستای پاسخگویی به نیازهای کلیه مشتریان و شرکای JCB در سراسر جهان ارائه می شود.»

 

فوجیتسو اعلام کرده است؛ در مجموع 470 هزار دستگاه احراز هویت را آماده کار ساخته اند و این تعداد برای 63 میلیون کاربر در حدود 60 کشور دنیا قابل استفاده است.

 

پژوهش های اخیر که توسط شرکت مشاوره Technavio صورت گرفته است، نشان می دهد؛ جامعه احراز هویت براساس شاخص های بیومتریک در صنعت بانکداری، سرویس های مالی و بخش بیمه (BFSI)، در سال های 2014-2019 با نرخ رشد سالانه 27.83 درصد پیشرفت می کند.

 

این شرکت در گزارش های خود آورده است:«تشخیص هویت بیومتریک بر اساس الگوی رگ ها اهمیت قابل توجهی در بخش BFSI و اپلیکیشن های کنترل دسترسی منطقی و کنترل دسترسی فیزیکی، بانکداری موبایلی، بانکداری در شعبه ها، کیوسک ها، دستگاه های خودپرداز و مسدودکننده های حساب های بانکی دارند.»

 

شاپرگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.