بانکداری اجتماعی در کشور مغفول مانده است

عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران معتقد است، بانکداری اجتماعی در کشور ما مغفول مانده است.

عصر بانک؛ محمدحسین فتحعلی‌زاده در مراسم افتتاح یک دبستان شش کلاسه در کرمانشاه که با مشارکت بانک صادرات ساخته شده، بانک صادرات را پرچمدار بانکداری اجتماعی در کشور دانست و گفت: بانکداری اجتماعی باید در دستور کار همه بانک‌های کشور قرار گیرد.

 

عضو هیئت مدیره بانک صادرات با بیان اینکه در بانکداری سرمایه‌ای تمرکز بر افزایش ثروت عده‌ای قلیل است، افزود: بانکداری اجتماعی درست در مقابل بانکداری سرمایه‌داری قرار دارد و این نوع از بانکداری در پی تامین منافع آحاد مختلف جامعه به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است.

 

فتحعلی‌زاده با اشاره به لزوم گرایش تمامی بانک‌ها به سوی بانکداری اجتماعی، افزود: این نوع از بانکداری به جای تمرکز بر افزایش ثروت یک عده قلیل، در فکر بهبود وضعیت آحاد اجتماع است.

 

عضو هیئت مدیره بانک صادرات در ادامه با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در توسعه جوامع، بر لزوم برنامه‌ریزی همه نهادها جهت توسعه مراکز آموزشی تاکید کرد.

 

فتحعلی‌زاده با بیان اینکه فرزندان ایران اسلامی باید در بهترین مدارس و مراکز آموزشی تعلیم و تربیت داده شوند، رسیدن به قله‌های موفقیت را در گروی برخورداری از امکانات آموزشی مناسب دانست.

 

وی ابراز امیدواری کرد: ساخت این مدرسه دستمایه ساخت مدارس در مناطق کمتر برخوردار در سایر نقاط کشور باشد.

 

برای ساخت این مدرسه شش کلاسه 440 میلیون تومان هزینه شده است.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.