بانک‌ها در مرز ورشکستگی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه دولت باید یک مقدار تغییر در سیاست‌های خود اعمال کند، گفت: مشکلات امروز واحدهای تولیدی مختص به یک وزارتخانه نیست.

عصر بانک؛ سید عبد الوهاب سهل آبادی در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به اینکه رفع رکود فعلی در بخش‌های مختلف تولیدی نیازمند هماهنگی داخلی است، اظهار داشت: مشکلات امروز واحدهای تولیدی مختص به یک وزارتخانه نیست بلکه تمام وزارتخانه ها باید در جهت رفع این موانع اقدامات اساسی را انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه دولت باید یک مقدار تغییر در سیاست‌های خود اعمال کند، افزود: اگر در مقطعی نرخ تورم افزایش پیدا کند و رکود کاهش یابد آسیبی به اقتصاد وارد نشده و واحدهای تولیدی می توانند به فعالیت مناسب خود بپردازند.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: در حال حاضر سیستم بانکی دچار ورشکستگی شده و نمی تواند مشکلات بخش صنعت را برطرف کند.

 

سهل آبادی با بیان اینکه دولت باید شفافیت لازم را در اعلام آمار و ارقام اقتصادی داشته باشند، تصریح کرد: اگر آمار و ارقام محرمانه شود تولیدکنندگان نمی‌توانند برای آینده فعالیت‌های خود تصمیم گیری مناسبی را داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: به رئیس جمهور پیشنهاد کرده‌ایم تا یک برنامه مسنجم با همکاری تمام دستگاه ها برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تهیه نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.