بانک‌های خارجی هنوز حاضر به تعامل نیستند

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به اینکه طی 4 سال گذشته قدرت خرید مردم 40درصد کاهش یافته است گفت:در بهترین شرایط بهبود روابط بین المللی از نیمه دوم سال 95 آغاز می‌شود.

عصر بانک؛محمد مروج حسینی درباره اینکه آیا با اجرای برجام وضعیت بازار کار تسهیل پیدا می کند یا خیر گفت: با توافق‌هایی که صورت گرفته و رفت وآمد سرمایه گذاران خارجی که در کشور وجود دارد، باید منتظر اتفاق مثبت در حوزه کارگری و بازار کار باشیم.

 

 وی بیان کرد: بهبود روند اقتصادی زمان بر است؛ اما مسئله مهم این است که بسیاری از مواردی که به اسم قرارداد بیان می‌شود، هنوز تبدیل به قرارداد نشده در مرحله قبل از قرارداد است.

 

مروج حسینی با بیان اینکه هنوز بانک‌های خارجی راضی به تعامل با بانک‌های ایران نشده اند اظهار داشت:آنها با احتیاط رفتار خواهند کرد. تمام سرمایه گذارانی که به کشور ما می آیند، برای راه اندازی تولید نیست. بسیاری از آنها برای فروش کالای خود به میدان آمده اند. دولت باید این مسئله را مد نظر داشته باشد که ما بدهکار نشویم در این صورت مجبور به بازپرداخت بدهی‌های خود و مجبور به خام فروشی هستیم.

 

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود، بهبود روند اقتصادی در نیمه دوم سال 95 انجام شود، گفت: اخیراً یکی از اقتصاد‌دان‌های کشور خبر از کاهش 40 درصدی قدرت خرید حقوق‌بگیران از سال 90 داده است.

 

 مروج حسینی درباره رکود در صنعت گفت: به طور مثال حدود 30 تا 35 درصد واحدهای نساجی در کشور مشغول کارند و بقیه یا شیفت‌های کاری خود را کاهش داده‌اند یا در معرض تعطیلی هستند. به طور طبیعی با کاهش تقاضا، عرضه نیز کمتر می‌شود و همین امر دلیل کاهش تولید و تعطیلی کارخانجات صنعتی می‌شود.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.