هزینه‌های مسافرت داخلی در نوروز 95 +جدول

به زودی تعطیلات طولانی عید فرا می رسد و بازار تورهای نوروزی داغ خواهد شد. با اینکه قیمت تورهای داخلی همانند تورهای خارجی گران است، اما در این گیر و دار باز هم آژانس های مسافرتی با هر ترفندی برای جذب مشتری تلاش می کنند.

عصر بانک؛شمارش معکوس برای شروع سفرهای نوروزی سال 95 آغاز شده است و عده زیادی از شهروندان پیش خرید بلیت‌های سفری خود را انجام داده‌اند. سفرهای گردشگری تورهای داخلی امسال رونق کمتری دارند، دلیل آن هم نزدیکی قیمت تورهای داخلی به خارجی است. تورهای گردشگری خارجی اما همچنان مسافران مخصوص خود را دارند.

گرچه زمان رزرو تورهای نوروزی کم‌کم رو به اتمام است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که امسال نیز مانند سال‌های گذشته، آژانس‌های مسافرتی همزمان، علاوه بر اینکه نرخ بلیت پروازهای داخلی و خارجی را افزایش داده‌اند، هزینه تورهای مسافرتی نیز تا حدود 2 برابر افزایش ‌یافته است. واقعیت این است که همواره با فرارسیدن روزهای تعطیل به‌دلیل افزایش تقاضا، هزینه‌های سفر از سوی آژانس‌های مسافرتی افزایش می یابد.

در مورد تورهای داخلی مانند تورهای خارجی فصل داغ گردشکری از اواسط بهمن شروع شده است و بسیاری از مقاصد گردشگر داخلی که در فصول کم مسافر با نصف قیمت اعلامی در تورهای نوروزی مسافر می پذیرفتند، اکنون به برج عاج ایام نوروز تبدیل شده اند که دست هر کسی به آنها نمی رسد. همچون سال‌های گذشته نبض سفرهای برون شهری در پایانه های اتوبوسرانی می‌زند، چرا که با قیمت های گزاف آژانس های هواپیمایی برخی سفر با وسایل نقلیه را به‌رغم طولانی بودن بسیار مقرون به‌صرفه می دانند. در این گزارش نگاهی داریم به قیمت تورهای داخلی در ایام نوروز؛

نرخ تورهای گردشگردی نوروزی

برای اینکه مشخص شود قیمت ها تا چه اندازه در نوروز با ایام دیگر فرق می کند، مقایسه قیمت چند مقصد با شرایط کاملاً مشابه، می تواند راهگشا باشد. مثلاً یک تور کیش با 3 شب و 4 روز اقامت در هتل 5 ستاره که در ایام عادی یک میلیون تومان است، در نوروز با همان هتل و مدت اقامت، یک میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شده است. این قیمت بعد از نوروز، شکسته می شود و ای بسا به زیر یک میلیون تومان هم برسد.

در این میان آژانس های مسافرتی برای تبلیغ بیشتر و جذب مشتری شرایط نقد و اقساطی و یک وعده غذای رایگان در رستوران لوکس فودلند کیش و تخفیف 50 درصدی تفریحات آبی کیش هم گذاشته اند.

یک تور قشم در یکی از بهترین هتل های این شهر برای 3 شب و 4 روز که امروز یک میلیون و 310 هزار تومان است، در همان آژانس برای نوروز 2 میلیون و 200 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

بقیه تورها هم همین گونه اند. مثلاً تور 4 روزه مشهد با اقامت در هتل 3 ستاره، امروز تنها 450 هزار تومان است، اما همین تور در همین هتل در تعطیلات نوروزی، یک میلیون و اندی است. این تورها به صورت نقد و اقساط هم فروخته می شود.

اصفهان و شیراز دو شهر پرگردشگری هستند که ایرانی‌ها در ایام نوروز مانند تابستان از آن بسیار استقبال می‌کنند. تورهای گردشگری اصفهان اکنون همانند تورهای شیراز با افزایش نرخ زیادی در ایام نوروز روبرو است. در حال حاضر تورهای گردشگری به مقصد شیراز اقامت در هتل 5 ستاره 3 شب و 4 روز اقامت از یک میلیون و 849 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان نرخ دارد. همچنین سفر به اصفهان 3 شب و 4 روز اقامت در هتل 5 ستاره از یک میلیون و 299 هزار تومان تا یک میلیون و 949 هزار تومان فروخته می‌شود.

خلاصه اگر می توانید در زمانی خارج از ایام شلوغی سفر کنید و هزینه هم برای تان مهم است، ایامی جز نوروز و تعطیلات ممتد را برای سفرتان انتخاب کنید چرا که همان سفر را دقیقاً با همان مشخصات، می توانید با نصف قیمت نوروزی و حتی کمتر در زمان های دیگر تجربه کنید.

مقایسه نرخ اعلام شده برای تورهای داخلی و خارجی گردشگری در نوروز 95؛

قیمت تقریبی تورهای گردشگری داخلی

قیمت تقریبی تورهای گردشگری خارجی و اروپایی

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.