اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد در بانک قرض الحسنه مهر ایران

کمیته امداد و بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در محل ساختمان ادارات مرکزی بانک، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

 

سید پرویز فتاح در این دیدار ضمن تشکر از اقدامات خوب انجام شده گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه تسهیلات ارزان قیمت می‌تواند سهم بسزایی در بهبود معیشت مددجویان و اشتغالزایی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه در طول عمر با برکت کمیته امداد فعالیت‌های شایسته‌ای برای ارتقاء معیشت و اقتصاد خانواده‌های تحت حمایت این نهاد صورت گرفته است افزود: آموزش، توانمند سازی و ایجاد اشتغال خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) به برنامه ریزی منسجم و خلاقانه‌تری نیاز دارد.
فتاح، با تاکید بر ریشه سنت الهی قرض الحسنه در آیات قرآن و روایات اسلامی اظهار کرد: بی‌تردید نهادی که بتواند به یاری افراد نیازمند بشتابد و آن‌ها را در عبور از شرایط بحران مالی حمایت کند، نهادی تأثیرگذار و راهبردی است.

وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه تسهیلات ارزان قیمت در زمینه اشتغال زایی و کار آفرینی نقش بسزایی در از بین بردن ناهنجاریهای اجتماعی دارد وبا اتخاذ سیاست‌ها و روش‌های مناسب می تواند یاری رسان مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این دیدار گفت: توانمند سازی نیازمندان به منظور تامین مایحتاج ضروری زندگی، ارتقای سلامت اجتماعی و کمک به اقشار کم درآمد در قالب ارائه طرح های تسهیلاتی قرض الحسنه و ارزان قیمت از اهداف این بانک به شمار می آید.

مرتضی اکبری با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت خیرین جامعه در حل نیازهای اساسی نیازمندان تصریح کرد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، جذب منابع قرض الحسنه کار دشواری است و اهتمام مسئولین سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی می تواند ما را در راستای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان واقعی جامعه یاری رساند.

در پایان تفاهمنامه همکاری میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به مبلغ 500 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات اشتغالزایی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد مبادله شد و بر اساس این تفاهم نامه مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد با معرفی نامه از این نهاد تا سقف 150 میلیون ریال می توانند از تسهیلات این بانک بهره مند شوند.

همچنین اعطای تسهیلات قرض الحسنه مجدد در سقف های مقرر در صورت تسویه تسهیلات قبلی بلا مانع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.