مقروض ترین خانوارهای دنیا معرفی شدند/سوئیسی‌ها در صدر

بانک تسویه بین المللی در تازه‌ترین گزارش خود، مقروض ترین خانوارهای دنیا را در سال گذشته میلادی اعلام کرد.

عصر بانک؛به گزارش مهر، بر اساس ارزیابی های انجام گرفته از سوی بانک تسویه بین المللی «BIS»، بدهی خانوارهای دنیا در سال 2016 میلادی مورد رصد قرار گرفت و در این بین سوئیسی‌ها مقروض ترین خانوارهای دنیا معرفی شدند.

 

همچنین بدهی خانوارهای سوئیسی در سال 2016 میلادی به 128.4 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور رسید که عنوان مقروض ترین خانوارهای دنیا را به خود اختصاص دادند. بعد از آنها، بدهی خانوارهای استرالیایی معادل 123.1 درصد از رشد اقتصادی آنها بود که در رتبه دوم قرار گرفتند. 

 

بر همین اساس، بدهی خانوارهای دانمارکی به 120 درصد از تولید ناخالص داخلی آنها رسید که جایگاه سوم را از آن خود کردند. 

 

البته در آسیا، بدهی خانوارهای کره ای در سال 2016 میلادی به 92.8 درصد از تولید ناخالص داخلی آنها رسید که حاکی از رشد 4.7 درصدی در مقایسه با سال قبل از آن دارد و خانوارهای کره ای، عنوان مقروض ترین کشور آسیایی را به خود اختصاص دادند.

 

میزان بدهی خانوارهای کره ای در سال گذشته میلادی، به یک تریلیون و 260 میلیارد دلار رسید؛ در حالیکه تولید ناخالص داخلی این کشور از سوی صندوق بین المللی پول یک تریلیون و 400 میلیون دلار برآورد شده است. 

 

بر پایه این گزارش، مجموع بدهی خانوارهای گروه جی 20 معادل 58.6 درصد از تولید ناخالص داخلی آنها است و بدهی خانوارهای ساکن در بازارهای اقتصادی نوظهور هم، برابر با 33 درصد از رشد اقتصادی آنها است؛ ضمن اینکه بدهی خانوارهای آمریکایی هم معادل 79.5 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است و این رقم برای خانوارهای منطقه اروپا 58.6 درصد و برای ژاپنی ها و بریتانیایی هم هر کدام به ترتیب 62.5 درصد و 87.6 درصد از تولید ناخالص داخلی آنها است.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.