حسین زاده خبر داد: استقبال بانک ها و کارگزاران خارجی برای همکاری با بانک ملی ایران

مدیرعامل بانک ملی ایران بر لزوم حمایت نظام بانکی از تولید و اشتغال در سال جاری تاکید کرد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین زاده در همایش بررسی عملکرد سال 1395و تبیین سیاست های بانک در سال 1396 ضمن تقدیر از مشارکت کم سابقه و هوشمندانه مردم در انتخابات اخیر و تبریک انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهور، اظهار کرد: این انتخاب مردم، کشور را بیمه کرد و نشان داد آنها به آرامش، ثبات و پیشرفت علاقه مندند.

 

وی با اشاره به افزایش سرمایه 10 هزار میلیارد تومانی، رشد 34 درصدی منابع، افزایش 2.5 درصدی سهم بازار و کاهش NPL بانک ملی ایران به 7.8 درصد، ادامه داد: ما باید در حوزه صدور ضمانتنامه های بانکی و LC هاى داخلى و خارجى و موارد مشابه بیشتر فعالیت کنیم.

به گفته حسین زاده، برنامه امسال بانک ملی ایران با رویکرد درآمد و سودمحوری تنظیم شده تا به استحکام مالی بانک بیشتر کمک کند.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه انضباط مالی در راس برنامه های بانک است، ادامه داد: هم اکنون مدیریت منابع و نقدینگی در بانک بسیار مناسب است و این روند باید تداوم داشته باشد .

حسین زاده در ادامه به اقدامات نظام بانکی در سال گذشته برای کمک به تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: سال گذشته با وجود اینکه پیش بینی شده بود 7500 واحد تولیدی از سوی بانک ها تامین مالی شوند، این عدد در عمل به 25 هزار واحد رسید.

وی افزود: بانک ها 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش در اختیار بنگاه های اقتصادی قرار دادند که سهم بانک ملی ایران از این رقم بیش از سه هزار میلیارد تومان بود.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با انتقاد از حملات غیر منصفانه به نظام بانکی از سوی برخى از افراد که در دوره تبلیغات انتخاباتی اوج گرفت، تاکید کرد :بانک های دولتی در سال جاری نیز حامی تولید و اشتغال خواهند بود.

به گفته وی، تمرکز نظام بانکی در سال جاری بر روی واحدهای تولیدى نیمه تمام و تکمیل آنهاست.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه شعب بانک هنگام پرداخت تسهیلات باید استقلال نظر کارشناسى داشته و نباید تحت تاثیر فشارها قرار بگیرند، گفت: تسهیلاتی که با نظر کارشناسی بانک پرداخت شده، سوخت نخواهد شد.

حسین زاده همچنین به گشایش های ایجاد شده در حوزه روابط بین الملل بانکی اشاره کرد و ادامه داد: امروز بانک ها و کارگزاران خارجی به سمت بازار ایران آمده اند و البته تمایل آنها به همکاری با بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک ایرانی خیلى بیشتر است.

وی همچنین به وصول مطالبات معوق به عنوان یک اقدام جاری در بانک اشاره کرد و گفت: باید از هم اکنون افراد فعال، توانا و با انگیزه را برای این کار انتخاب کنیم و نگذازیم مانده مطالبات بانک افزایش کند و نسبت کاهش آن نیز اقدام مؤثرى انجام دهیم .

مدیرعامل بانک ملی ایران گسترش فعالیت های ارزی بویژه در حوزه صدور ضمانتنامه ها و گشایش اعتبارات اسنادى را بار دیگر مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: امسال باید سال افزایش سود برای بانک ملی ایران باشد.

حسین زاده در فراز پایانى خود نسبت به ارائه محصولات و خدمات متمایز بانک چه در حوزه IT و چه در حوزه هاى دیگر تأکید داشت و اضافه نمود بانک باید به مشتریان VIP خود سرویس هاى منحصر بفرد و ویژه اى ارائه بدهد بطورى که براى این موضوع ، طرح هاى بسیار خوب و مدرنى داریم که در آینده بسیار نزدیک معرفى خواهند شد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.