برگزاری همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی

همایش سراسری مدیران بانک کشاورزی با حضور وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در بابلسر برگزار شد.

عصر بانک؛به گزارش ایسنا، در نخستین روز همایش، دکتر علی ربیعی طی سخنانی با اشاره به الزامات اقتصاد مقاومتی و سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در این عرصه گفت: بانک کشاورزی در این زمینه نقش مهمی دارد.

 

وی با بیان اینکه در روح اقتصاد مقاومتی پدیده رشد و توسعه نهفته است خاطر نشان کرد: در اقتصاد مقاومتی محور اصلی مورد بحث عدالت است و الگویی از رشد و توسعه را نشان می‌دهد که اقتصاد کشور بزرگ شود، همه مردم  بتوانند مشارکت کنند و همه به ویژه فقرا  از مواهب آن  بهره‌مند شوند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش ضمن تشریح وضعیت رشد توسعه در کشور، وضعیت اشتغال، نقش نظام بانکی در توسعه اقتصادی به نقش بانک کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی و صنایع روستایی اشاره  و بر ضرورت سخت‌کوشی، عقلانیت، مدارا و کار باهم برای پیشرفت اقتصادی تاکید کرد.

 

وی با اهدای لوح از تلاش‌های دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل حمایت از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط، تمرکز بر مقوله اشتغال‌آفرینی، بسترسازی برای تولید هدفمند به ویژه در بخش کشاورزی و همسویی با سیاست‌های کلی نظام و دولت تدبیر و امید تشکر و قدردانی کرد.

 

مرتضی شهیدزاده، مدیرعامل بانک کشاورزی نیز طی سخنانی  عملکرد این بانک را در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از جمله خرید تضمینی گندم و تأمین منابع مالی مورد نیاز آن، اجرای تبصره 35 مبنی بر بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال، توسعه مکانیزاسیون، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بنگاه‌های راکد، کشت گلخانه‌ای و … تشریح کرد.

 

درادامه همایش، اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در حوزه‌های مربوطه پرداختند و حجت‌الاسلام دکتر سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نظرات و دیدگاه‌های خود را تشریح کرد.

 

در ادامه، مدیران شعب بانک در استان‌ها به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و  برنامه‌های حوزه‌های«اعتبارات و بانکداری شرکتی»، «مشتریان و بانکداری عمومی» و«بانکداری الکترونیک»، «نظارت، بازرسی و حقوقی»، «مالی و پشتیبانی» و «بین‌الملل» توسط مدیران امور این حوزه‌ها تشریح شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.