در POS 2.0 نقطه فروش به نقطه تجمیع سرویس تبدیل می‌شود

مدیرعامل شرکت توسن تکنو با طرح این پرسش که موج بعدی چیست، پاسخ را در مواردی ازجمله «موبایل، شبکه‌های اجتماعی، کلان داده‌ها و سرویس به‌عنوان خدمت» دانست.

عصر بانک؛به نقل از راه پرداخت دومین روز از کنفرانس دو روزه شرکای تجاری جهانی پکس 2017 در گوانگ‌ژو چین در حال برگزاری است. در این رویداد شرکای شرکت پکس از سراسر جهان حضور دارند تا با محوریت پکس، درباره آینده پرداخت در جهان و روندهای پیش روی صحبت کنند. دکتر محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن تکنو نماینده انحصاری پکس در ایران نیز در این رویداد درباره POS 2.0 سخنرانی کرد.

 

مظاهری در رویداد سالانه پکس گفت: «از ابتدای سال 1900 تا امروز روش‌های پرداخت از پرداخت‌های نقدی و چک به سمت پرداخت‌های آنلاین حرکت کرده است.» مدیرعامل شرکت توسن تکنو با طرح این پرسش که موج بعدی چیست، پاسخ را در مواردی ازجمله «موبایل، شبکه‌های اجتماعی، کلان داده‌ها و سرویس به‌عنوان خدمت» دانست.

 

او مفهوم POS 2.0 را اشتراک سه حوزه پرداخت، خرده‌فروشی و تجارت الکترونیکی معرفی کرد. مظاهری با اشاره به حادثه پلاسکو اشاره کرد که در نبود راه‌حل‌های ابری نزدیک به 600 کسب‌وکار تمام اطلاعات مالی‌شان را از دست دادند.

 

به گفته دکتر محمد مظاهری در رویداد سالانه پکس، در فضای POS 2.0 از هر نقطه‌ای می‌توان مدیریت حساب‌های مالی و تراکنش‌ها را مدیریت کرد. او در این زمینه به فعالیت‌های شرکت توسن تکنو اشاره کرد و دراین‌باره گفت: «فراخوانی برای برنامه‌نویسی برای کارت‌خوان A920 در هکاتون توسن داده شد . از آن زمان تاکنون پیشنهادهای متعددی دریافت شده و به‌عنوان نمونه به اپلیکیشن چاردیواری می‌توانم اشاره کنم.»

 

مدیرعامل شرکت توسن تکنو در پایان صحبت‌هایش گفت: «این مفهوم به‌طور خلاصه به این معنا است که نقطه فروش به نقطه تجمیع سرویس تبدیل می‌شود. مواردی مثل محاسبات ابری، خرده‌فروشی، پرداخت، کلان داده‌ها، خدمات ارزش‌افزوده و خرید مبتنی بر وب، در یک نقطه ارائه می‌شوند.»

 

شرکت پکس که شرکت توسن تکنو نماینده انحصاری آن در ایران است ، در سال 2000 تأسیس شده است و جزو 4 تأمین‌کننده برتر کارت‌خوان در جهان است. این شرکت هم‌اکنون بیش از 10 میلیون دستگاه کارت‌خوان نصب شده در بیش از 100 کشور دنیا دارد. این کمپانی بیش از 1000 کارمند دارد که 52 درصد آن‌ها در بخش‌های تحقیق و توسعه فعالیت می‌کنند. علاوه بر این‌ها، پکس بیش از 100 الگوی (Patent) ثبت‌شده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.