یک ‏سوم جوانان با گوشی هوشمند پرداخت‌های مالی را انجام می‏دهند

در بررسی ‏های جدید مشخص شد 56 درصد کاربران مطلع هستند که می‏توانند از طریق گوشی هوشمند خود پرداخت‌های مربوطه را انجام دهند.

عصر بانک؛بر اساس آخرین گزارش ‏های منتشر شده، میزان درآمدهای اپل از سرویس نقل و انتقال مالی «اپل پی» در فصل نخست سال مالی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 500 درصدی را تجربه کرد. با توجه به اینکه در هر نقل و انتقال مالی اپل سود اندکی را برای خود لحاظ می‏کند، این میزان رشد برای شرکت مذکور بسیار پردرآمد بوده است. به جز سرویس «اپل پِی»، دیگر خدمات پرداخت موبایلی نیز مورد توجه کاربران جهانی قرار گرفته‏ اند.

 

«اسکات بلوم» مدیر مرکز خدمات شرکت «توتال مرچنت» اعلام کرد نوجوانان و جوانان بیشترین مخاطبان سرویس ‏های پرداخت موبایلی محسوب می‏شوند.  

او گفت: در حال حاضر یک‏ چهارم جمعیت آمریکا را جوانان تشکیل می‏دهند و پیش ‏بینی می‏شود این افراد باعث خواهند شد در آینده نه چندان دور کارت‏ های اعتباری منسوخ شوند و کیف پول موبایلی جایگزین آن شود. البته طبق روال طی شده در سال‏های گذشته، زمانی که فناوری جدید روی کار می‏ آید بسیاری از افراد همچنان ترجیح می‏ دهند فناوری قدیمی‏ تر که با آن کار کرده‏اند و احساس راحتی بیشتری دارند را مورد استفاده قرار دهند. بر اساس آخرین نسخه گزارش «بررسی پرداخت‌های دیجیتالی کاربران آمریکایی» از سوی مرکز «اَکسِنچر»، کاربران جهانی همچنان تمرکز ویژه بر سرویس ‏های قدیمی پرداخت مالی دارند و خدمات پرداخت دیجیتالی بین آنها مرسوم است. با این وجود مرکز اکسنچر در گزارش خود توضیح داد سه عامل اصلی در عرصه پرداخت‌های موبایلی اثرگذار هستند. نخست آنکه این نوع پرداخت‌ها در آینده نه چندان دور به روش اصلی تبادلات مالی در سراسر جهان تبدیل می‏شود. دوم اینکه بیشتر کاربران به سیستم ‏های پرداخت دیجیتالی اعتماد دارند و کارت‏های اعتباری دیجیتالی خود را در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‏دهند. سوم اینکه نوجوانان و جوانان بزرگ‌ترین گروه مخاطبان پرداخت‌های موبایلی را تشکیل می‏دهند و 35 درصد این افراد از گوشی هوشمند خود برای انجام پرداخت‌های آنلاین استفاده می‏کنند که این رقم برای دیگر گروه ‏های سنی 23 درصد گزارش شده است.

 

/موبنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.