آشنایی با فین تک لب؛ آزمایشگاه فناوری‌های مالی ایران

فین تک لب یا آزمایشگاه فین تک یک آزمایشگاه فناوری‌های مالی و بستری قدرتمند است که توسط فناپ و زیرمجموعه هایش داتین و اتیک ایجاد شده است.

عصر بانک؛ آزمایشگاه فناوری‌های مالی که به منظور ارائه سرویسهای الکترونیکی بانکی تاسیس شده، تمامی سرویس‌های دیجیتال رایج در فضای بانکداری ایران همچون مشاهده موجودی، انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ و اینترنت بانک  به صورت شبیه سازی شده ارائه می‌شود.

همچنین در فین تک لب، تمامی سرویس‌ها به صورت API های باز بانکی در اختیار برنامه نویسان، صاحبان استارت آپ‌ها و علاقه مندان حوزه مالی قرار می‌گیرد.

اگر بخواهیم فین تک لب را بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که فین تک لب یک بانک است که به هیچ جایی اعم از بانک‌ها و شبکه شتاب وصل نیست بنابراین دغدغه امنیت برای ما وجود ندارد و کاربران سیستم نیز مشکل محدودیت در تراکنش‌ها را ندارند؛ چرا که اطلاعات درون سیستم فین تک لب شامل چک‌ها، وام ها و سپرده‌ها از سوی شرکت داتین وارد شده است و تمامی آنها صوری هستند.

در سیستم فین تک لب هر فردی می‌تواند یک شماره مشتری داشته باشد که به چندین شماره کارت و  سپرده متصل باشد و از تمامی سرویس‌های دیجیتال اعم از اینترنت بانک به صورت مجازی استفاده کند.

سیستم فین تک لب به قدری کامل طراحی شده است  که حتی  می‌توان دستگاه‌های POS و ماشین‌های ATM را به آن متصل کرد.

گفتنی است به افرادی که در فین تک لب حضور پیدا می‌کنند، یک کارت همچون کارت‌های بانکی با شماره کارت، رمز دوم، CVV2 اهدا خواهد شد تا به وسیله آن بتوانند از  دستگاه POS  برای عملیاتی مانند خرید و مشاهده مانده حساب بهره ببرند.

عیسی وجدانی، مسئول پشتیبانی فین تک لب گفت:علاقه مندان از جمله برنامه نویسان و صاحبان استارت آپ‌ها در حوزه مالی و بانکی می‌توانند با مراجعه به سایت Fintechlab.ir یا دفتر شرکت فناپ واقع در خیابان مطهری، تقاطع سهروردی از شرایط حضور در فین تک لب آگاه شوند و شانس خود برای فرصتی ویژه محک بزنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.