16 ایده به مرحله دوم فین تک فست راه یافت

رویداد فین تک فست به طور رسمی طی مراسمی با حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران، مدیرعامل بانک پاسارگاد، مدیرعامل فناپ و برخی از مدیران این مجموعه در دانشگاه خاتم آغاز شد.

عصر بانک؛رویداد  فین تک فست  تا تاریخ 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت  تا برترین ایده‌ها انتخاب شوند. در ادامه به این رویداد و بخش‌های آن نگاهی داریم:

فین تک، کاربرد نوآوری‌های فناورانه در ارائه خدمات مالی است که شرکت فناپ با همراهی بانک پاسارگاد و شرکت های اتیک و داتین این رویداد را همچون سال گذشته در قالب نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فین تک برگزار می کنند.

 

طی این مراسم  Pekka Honkanen، عضو هیئت مدیره گروه مالی ST1 فنلاند در رابطه با تاریخچه فین تک و کاربرد آن و گسترده شدن حامیان و کاربرد آن برای زندگی راحت‌تر صحبت‌هایی کاربردی داشت.

در ادامه افتتاحیه رویداد فین تک فست، از صاحبان ایده‌ خواسته شد تا در مدت زمان یک دقیقه، به صورت بسیار مختصر توضیحی از فعالیت و ایده خود برای حضار ارائه دهند تا بتوانند نظر داوران را به خود جلب کنند.

در بخش استارت آپ وان این جشنواره 45 ایده ارائه شد که از میان آنها 16 ایده توانستند به مرحله بعدی راه پیدا کنند. 16 ایده که در بخش هک وان حضور خواهند داشت و با یکدیگر رقابت دارند، به شرح زیر است:

ایده شماره 19با نام کرور کارت

ایده شماره 8 با نام دهکده ارزوها

ایده شماره 13 با نام فست پی

ایده شماره 44 با نامکالا به کالا

ایده شماره 30 با نام نگهبان هوشمند حساب

ایده شماره 33 با نام فوری طور

ایده شماره 7 با نام دخل و خرج

ایده شماره 10 با نام بیلیونر

ایده شماره 17 با نامz pay

ایده شماره 41 با نام اکانت خانواده

ایده شماره 25 با نام بانک نوتیف

ایده شماره 35 با نام نوتیفایر

ایده شماره 26 با نام /باشگاه سرمایه

ایده شماره 9 با نام مارکت ان وی

ایده شماره 16 با نام شناسه

 

ایده شماره 24 با نام چکاد

در بخش دوم این جشنواره، آیت الله محقق داماد،رییس هیئت امنای دانشگاه خاتم گفت: کشور ما در حال حاضر دارای زیر ساخت‌های خوب و افراد بسیار توانمندی است پس باید از سختی‌ها  و مشکلات با تفکر گذشت و به فکر آینده بود.

همچنین در ادامه مراسم، مجید قاسمی، مدیرعامل پاسارگاد بیان کرد: فناپ را بعد از خدا نقطه اتکا خودتان قرار دهید، من هم در حد توانم در خدمت شما هستم.

او تاکید کرد که مرکز نوآوری فناپ، جز مراکز بسیار موفقی خواهد بود که بزودی نتایج آن قابل مشاهده است.

به گفته او، بانک پاسارگاد در آینده‌ای نزدیک با وجود جوانان خلاق حاضر در این رویداد، در خدمات نسل جدید پیشرو خواهد بود.

لازم به ذکر است، در ادامه مراسم، یک ساعت به شرکت کنندگان مهلت داده شد تا به تیم سازی بپردازند و بتوانند افراد مورد نیاز خود از جمله برنامه نویسان، طراحان تجربه و رابط کاربری و متخصصان کسب و کار انتخاب کنند با تشکیل تیم های 4 تا 6 نفری، آماده رقابت و رویارویی با چالش‌های مسابقه فین تک فست شوند.

گفتنی است این رویداد با هدف حمایت و تجاری‌سازی ایده‌های نو، حل مسائل جدید و معرفی استارتاپ‌های حوزه بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت فناپ و با حمایت شرکت‌های ‌اتیک و داتین در حال برگزاری است و تا 20 اسفند ماه ادامه دارد. در پایان این رویداد به سه ایده برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.