ردپای دانه‌درشت‌ها در شایعه ورشکستگی یک بانک‌

در جریان انتشار شایعاتی در رابطه با ادغام و همچنین ورشکستگی بانک سرمایه و هشدارهایی در رابطه با برداشت سریع‌تر سپرده از این بانک که در روزهای اخیر در فضای مجازی چرخید، ظاهرا رد پای 21 بدهکار این بانک که در آستانه احضار به دادستانی قرار دارند دیده می‌شود.

عصر بانک؛به گزارش ایسنا، مدتی است که بانک سرمایه به عنوان یکی از بانک‌های خصوصی و البته پرحاشیه در سال‌های اخیر در جریانی تازه قرار گرفته و گاها خبرهایی تکان‌دهنده در مورد آن منتشر شده است. این بانک در دو سه سال گذشته ماجراهایی در رابطه با اختلاس‌هایی که در آن شکل گرفت و یا بدهکارهای دانه درشتی که با آن درگیر بود، داشته و حتی چند مدیرعامل آن تغییر کردند.

 

این در حالی است که در حدود یک ماه گذشته اخباری در رابطه با ادغام بانک سرمایه و بانک ملت مطرح شد که البته بلافاصله از سوی مدیرعامل این بانک مورد تکذیب قرار گرفت. طولی نکشید که  از  اواخر هفته گذشته در فضای مجازی اخباری چرخید مبنی بر این‌که بانک سرمایه در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و این موضوع به زودی اعلام خواهد شد، از این‌رو سپرده‌گذاران هرچه سریع‌تر برای سپرده‌های خود مراجعه کنند. حتی عنوان شد که برخی بانک‌ها از جمله سپه حساب‌های بانک سرمایه را در خود بلوکه و بسته‌اند.

 

این موضوع البته روز گذشته از سوی مسئولان بانک سرمایه تکذیب و مورد تایید قرار نگرفت، اما ظاهرا و براساس آنچه که خانی – مدیرعامل این بانک – در این رابطه توضیح داده منشأ این شایعات مفسدان و بدهکاران کلاهبردار این بانک بوده‌اند. وی گفته  از زمانی که بانک سرمایه برخورد جدی‌تری را با طرف‌های متخلف خود آغاز کرده شایعات پیرامون این بانک شدت گرفته است به‌طوری که زمانی می‌گویند ادغام و زمانی هم می‌گویند ورشکستگی.

 

بنابر توضیحات خانی، حدود 21 بدهکار بانک سرمایه که نزدیک به 5500 میلیارد تومان بدهی دارند و از پرداخت آن همواره فرار کرده‌اند از سوی دادستانی برایشان احضاریه ارسال شده و قرار بوده تا ساعت چهار عصر امروز -یکشنبه- به دادستانی مراجعه و تکلیف‌شان مشخص شود، بنابراین امروز آخرین فرصت آنها بوده که یا پول بانک را پرداخت کنند و یا در غیر این صورت تحت تعقیب قضایی قرار گیرند. از این‌رو این بدهکاران که 11 سال است از پرداخت بدهی خود فرار کرده‌اند در آستانه احضار به دادستانی اقدام به انتشار شایعاتی مبنی بر بانک کرده تا شرایط را تحت تاثیر قرار دهند.

 

در  حالی که وجود اخبار تکان‌دهنده می‌تواند شبکه بانکی را به سرعت تحت تاثیر قرار داده و مشتری‌های بانک‌ها را به ویژه نگران سپرده‌های خود کنند، مدیرعامل بانک سرمایه عنوان کرده که با استعلام‌هایی که از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند انتشار شایعات اخیر نتوانسته آثار مخربی بر روند این بانک داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.