فعالیت تاکسی‌های اینترنتی متوقف می‌شود؟

رئیس مؤسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانی گفت: تغییرات جدید موجب از بین رفتن کسب و کارهای قدیمی می شود اما همین کسب و کارهای نوین همچون تاکسی‌های اینترنتی توانسته عده زیادی از جوانان را مشغول به کار کند.

عصر بانک؛محمدرضا رضوی، رئیس مؤسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گسترش این نوع شبکه حمل ونقل در کشورهای اروپایی نیز به تازگی سروصدای زیادی کرده و شکایت آژانس های مسافربری را در پی داشته است.

 

وی در پاسخ به این سؤال که باید جلوی گسترش فعالیت تاکسی های اینترنتی را بگیریم یا خیر، گفت: ما نمی‌توانیم جلوی فناوری و پیشرفت را بگیریم همانطور که در دهه های گذشته جلوی گسترش ماشین های فکس، کامپیوتر، اینترنت و غیره گرفته نشده الان هم نمی توانیم راه پیشرفت این کسب و کارهای اینترنتی نوین را سد کنیم.

 

رضوی همچنین تصریح کرد: به هرحال درحوزه اقتصادی مبحثی داریم که چگونه می‌توان با فناوری‌های جدید برخورد کرد و واکنش صحیحی داشته باشیم.

 

وی با اشاره به شروع دوره انقلاب چهارم صنعتی در دنیا اذعان داشت: در حال حاضر در فناوری‌ها و در الگوی‌های کسب و کار تغییرات شگرفی به وجود آمده و سرعت و پیچیدگی و دامنه رویدادهای آن باعث به وجود آمدن کسب و کارهای جدید شده است.

 

رئیس مؤسسه مطالعات وپژوهش‌های بازرگانی در رابطه با موضوع بیکار شدن برخی از افراد به دلیل بروز تاکسی تلفنی‌های اینترنتی اظهار داشت: تغییرات جدید موجب از بین رفتن کسب و کارهای قدیمی می شود و این موضوع غیرقابل اجتناب است اما باید توجه داشت که همین کسب و کارهای نوین همچون تاکسی‌های اینترنتی توانسته عده زیادی از جوانان را مشغول به کار کند.

 

وی در پایان تأکید کرد: بهتر است به جای مقابله با گسترش این نوع فعالیت‌ها ، راهکارهای مواجهه صحیح با آنها را یاد بگیریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.