معرفی بخشی از استارت آپ های منتخب چالش نوآوری توسن

نتیجه اولین دوره هکاتون توسن، اتصال بیش از 13 استارت آپ فین تک به اکو سیستم بانکی توسن بوم بوده است و همچنین بیش از 20 استارت آپ دیگر در حال اتصال محصول خود به اکو سیستم توسن بوم می باشند.

عصر بانک؛شرکت توسن ، همکاری با استارت آپ ها و استقبال از فناوری نوین فین تک را با تاسیس اکو سیستم توسن بوم از سال گذشته آغاز نموده است.نتیجه اولین دوره هکاتون توسن، اتصال بیش از 13 استارت آپ فین تک به اکو سیستم بانکی توسن بوم بوده است.

 

امسال نیز این رویداد در تاریخ 28 تا 30 بهمن با عنوان دومین دوره چالش نوآوری توسن یا همان هکاتون توسن با مشارکت بانک انصار در پارک فناوری توسن با حضور شرکت کنندگان، علاقه مندان و مدیران ارشد توسن برگزار می شود که گزارش روز اول در ادامه آمده است.

در اولین روز این رویداد، تیم های استارت آپی خود را به حضار و مدیران توسن معرفی کردند و سپس در ساختمان توسن در محل خود مستقر شدند تا در سه روز رقابت جذاب، ایده خود را به مرحله داوری برسانند.

 

امروز بر اساس برنامه ریزی ها، دو کارگاه برای شرکت کنندگان هکاتون توسن با عنوان، معرفی سرویس های بانکی و معرفی کسب و کارهای بانکی با مشارکت فعال تیم های استارت آپی برگزار شد.

 

در اولین روز برگزاری هکاتون توسن، باتوجه به حجم کاری تیم های منتخب، با نیمی از تیم های استارت آپی صحبت کردیم و با ایده آنها آشنا شدیم که در ادامه آمده است ، فردا در دومین روز هکاتون توسن نیز، با بقیه تیم های شرکت کننده صحبت می کنیم.

 

Pay Pool

عظیمی از اعضای تیم، درباره راهکار Pay Pool گفت: با توجه به تحریم های بین المللی و فقدان کارت های اعتباری بین المللی در ایران ، حتما مسافران و گردشگران خارجی که به ایران وارد می شوند بدلیل عدم دسترسی به شبکه بانکی ایران و شبکه بانکی بین الملل باید پول نقد همراه داشته باشند. راهکاری که ما ارائه دادیم این مشکل را بر طرف می کند و گردشگران بدون پول نقد می توانند در ایران خرید انجام دهند.

 

Pay جامع

فروتن نژاد درباره Pay جامع گفت: ما تصمیم داریم بستر پرداخت را روی تلگرام راه اندازی کنیم که هم مردم و هم کسب و کارها از این طریق از خدمات پرداخت امن بهره مند شوند و تعدادی خدمات ارزش افزوده نیز در این راهکار پیاده می شود و برای آن جند مدل کسب و کاری داریم که بعداً ارائه می شود.

شناسه

جلایل درباره شناسه گفت: شناسه یک راهکار برای حذف فیش کاغذی در سازمان ها است.  سازمان ها برای وصول مطالب و امور این چنینی از فیش کاغذی استفاده می کنند. شناسه این فیش را به اس ام اس تبدیل می کند و یک شناسه پرداخت و شناسه قبض به کاربران می دهد که می توانند در درگاههای غیرحضوری مثل دستگاه کارتخوان و عابربانک و کدهای  USSD پرداخت را انجام دهند.

 

دانگانه

خانم دلداری درباره دانگانه گفت: دانگانه یک اپلیکیشن برای حسابداری خریدهای گروهی بین گروههای مختلف مثل دانشجویان مستقر در خوابگاه یا هر خرید گروهی برای سفر ، پیک نیک و امثال این است که  توسط آن سهم هر نفر در انتها بصورت شفاف مشخص و تقسیم می شود.

سرایار

آقای هاشمی از اعضای تیم سرایار گفت: سرایار یک محیط تخت وب و اپلیکیشن موبایلی است که هدف اش معرفی و ارتباط فعالان حوزه کسب و کارهای ساختمانی، تاسیساتی و نظافتی به افراد تقاضا مند این خدمات است . به این صورت که شهروندان با آپلود یک آگهی یا یک عکس، بهترین و مناسب ترین کارشناس را در بهترین زمان و بهترین قیمت پیدا می کنند.

 Tradeoff

آقای عبادتی: Tradeoff راهکاری برای صرافی الکترونیکی است و تبدیل ارزها به همدیگر!

InterEx

آقای جهانگیری: InterEX مخفف International Interet Exchange است. با این راهکار، تبادل ارز بین دو کشور بجای اینکه خارج از مرزها انجام شود، در داخل هر کشوری تبادل می شود و معادل آن ارز در کشور مقصد نیز تبادل می شود.

کانال شاپ

آقای شایسته درباره کانال شاپ گفت: کانال شاپ یک سیستم پرداخت ساز است. یکی از کارهایی که این راهکار انجام می دهد فروشگاه تلگرامی است که از One Click Pamyment  بهره می برد، به این صورت که هر فردی در زمان کوتاهی می تواند محصولش را در یک ربات تلگرام  وارد و آن را معرفی کند و از طریق درگاه پرداخت به فروش برساند.

قلک

آقای مقدم: قلک، سرویس پس انداز هوشمند بدون تفکر است! به این صورت که با هدف گذاری در این سرویس و بدون اینکه فعالیتی انجام دهیم می توانیم پول مان را پس انداز کنیم.

 

هاوین پال

رحیمی به صورت خلاصه گفت: هاوین پال یک بستر جامع برای انواع پرداخت های شخصی به صورت ساده و مطمئین با امکاناتی فرا تر از انتظار است.

ساینا پرداخت

آقای پارسا، مدیرعامل شرکت پردازش هوشمند ساینا و مسئول گروه ساینا پرداخت درباره ایده شان گفت: ایده ما یک راهکار جامع برای پرداخت خرد با موبایل است که بوسیله آن پرداخت خرد در محل بدون کارتخوان و کارت و فقط از طریق یک موبایل هوشمند از طریق NFC و QRCode امکان پذیر می کند.

چکاد

رهبری درباره راهکار تیم شان گفت: سیستم ما مبتنی بر بلاک چین است این سیستم قرار است قابلیت های ارسال، نقد کردن و تمام قابلیت های چک سنتی را بصورت الکترونیکی ارائه دهد و می تواند از خراب شدن ، جعل و سرقت چک های سنتی جلوگیری کند.

PBS Wealth 360

آقای محمدی درباره راهکار گروهش گفت: راهکار ما با تمرکز بر بانکداری اختصاصی و مدیریت ثروت است که هدف آن یکپارچه کردن طیف وسیعی از خدمات مالی، بانکی و بازار سرمایه است و به بیان دیگر یکپارچه سازی داده ها جهت مدیریت بهتر ثروت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.