نخستین روز از کارگروه‌های تخصصی مشترک بانک صادرات ایران و شرکت مبنا کارت آریا

نخستین روز از کارگروه‌های تخصصی مشترک بانک صادرات ایران و شرکت مبنا کارت آریا با حضور مدیران بانک و شرکت و برگزاری چندین کارگاه به پایان رسید.

عصر بانک؛بانک صادرات ایران و شرکت مبنا کارت آریا دوره‌های تخصصی مشترک «شناخت صنعت پرداخت و بازاریابی در این صنعت» را با هدف «شناخت صنعت پرداخت الکترونیک»، «شناخت بازار، مصرف کنندگان و بازاریابی در حوزه پرداخت الکترونیک» «شناخت فرآیندهای اجرایی مرتبط با ارائه خدمات پرداخت الکترونیک» و «شناخت ابزارهای پرداخت الکترونیک» برای نمایندگان شعب استانی بانک صادرات و نمایندگان دفاتر شرکت مبنا کارت آریا  طی روزهای 26، 27 و 28 بهمن‌ماه 1395 برگزار می‌کنند.

در مراسم افتتاحیه این برنامه رضا صدیق، معاونت شعب و بازاریابی بانک صادرات گفت: امروزه استفاده از ابزارهای الکترونیک و خدمات نوین بانکی با زندگی مردم عجین شده و این ابزارها در تمام شاخه‌های زندگی ما در حال نفوذ است، نظام بانکی هم نمی‌تواند از این مقوله دور باشد و مجبور است به این سمت و سو حرکت کند.
وی افزود: بانک صادرات اولین بانکی بود که کل شعبات خود را آنلاین کرد و اظهار امیدواری کرد که با ظرفیت‌هایی که در شرکت مبنا کارت آریا و بانک صادرات وجود دارد شاهد وضعیت مناسبی در بهبود عملکرد بانک در زمینه استفاده از ابزار الکترونیک پرداخت باشیم.
صدیق در ادامه با اشاره به تفاوت‌های بانکداری سنتی و نوین گفت: برای ابزارهای الکترونیک پایانی متصور نیست و سرعت پیشرفت علوم در حدی است که اگر ما با این سرعت پیش نرویم از قافله عقب می‌مانیم و لازم است در این راستا قدم‌های محکم و سنجیده برداریم. او گفت: با اقداماتی که در بانک صادرات انجام شده شاهدیم که 78 درصد از تراکنش‌های بانکی خارج از شعبه انجام می‌گیرد و این امر باعث سرعت در خدمات دهی به مشتریان شده و ما در صدد آن هستیم که این درصد را ارتقا دهیم که بخشی از آن نیز مرتبط با عملیات دریافت تسهیلات است که امیدواریم بخش تسهیلات بانکی نیز به زودی مکانیزه شود.
صدیق در ادامه در مورد همکاری بانک صادرات و شرکت مبنا کارت آریا گفت: شرکت مبنا کارت آریا عضوی از خانواده بانک صادرات است و ما قصد داریم از این همکاری به نحو احسن استفاده کرده و تلاش کنیم که به مرور زمان بتوانیم شرکت را به عنوان PSP اصلی بانک معرفی کنیم و یک تعامل و همکاری ممتدد و متقابل با این شرکت داشته باشیم.
در ادامه این مراسم،‌ غلامرضا طالبیان، رئیس اداره کل بازاریابی بانک صادرات آماری از وضعیت پایانه‌های فروش اعلام کرد: براساس اطلاعات دی‌ماه 1395 در شبکه بانکی کشور بالغ بر 110 میلیارد تومان کل تراکنش‌های پایانه‌های فروش بوده که سهم بانک صادرات حدود 14 هزار میلیارد تومان یعنی حدود 12.5 درصد سهم بازار است و ما در حجم ریالی تراکنش‌های پایانه‌های فروش رتبه دوم بین بانک‌های کشور را داریم اما نکته مهم‌تر برآیند ورود و خروج منابع از درگاه پایانه فروش است که باید یک برآیند مثبت باشد.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم سیستم پایانه فروش را بهبود دهیم باید 4 رکن اساسی را در نظر بگیریم که اولین رکن پذیرنده است، رکن دیگر PSP است که عملکرد، پشتیبانی و رسیدگی آن اثرگذار است، رکن دیگر شعب است که تعامل شعب با پذیرنده به رشد فروش کمک می‌کند و رکن دیگر دارنده کارت است که با امتیازات و باشگاه مشتریان می‌توانیم آنها را حفظ کنیم. وی تأکید کرد: پایانه فروش و پذیرنده‌های ما نیز باید مانند همکاران ما مورد رسیدگی قرار بگیرند.
مرتضی حسینی، مدیرعامل شرکت مبنا کارت آریا نیز در آغاز سه روز کارگروه مشترک با بیان پیشینه‌ای از آغاز به کار شرکت مبنا کارت آریا تا همکاری با بانک صادرات گفت: شرکت مبنا کارت آریا از 23 بهمن 1386 شروع به کار کرد و از سال 1390 شروع به اجرایی کردن 70 هزار دستگاه پایانه فروش با همکاری بانک تجارت نمود، سپس با بانک‌هایی مثل بانک شهر، پست بانک، بانک ایران زمین، بانک توسعه تعاون، بانک دی و همکاری داشت تا مهرماه 1394 که شرکت طبق یک قرارداد اولیه وارد همکاری با بانک صادرات شد و بهمن 1394 بانک سهام شرکت را خریداری کرد.
وی ادامه داد: در آغاز این همکاری ما قصد راه‌اندازی دفاتر استانی و تقویت زیرساخت‌های موجود را داشتیم که خوشبختانه در مدت زمان کوتاهی 32 مرکز استانی را تجهیز کرده و زیرساخت‌های قوی و سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری یکپارچه‌ای را پیاده‌سازی کردیم.
حسینی افزود: نمود این زیرساخت قوی و تجهیزات یکپارچه در آمار شاپرک قابل مشاهده است که شرکت ما در آخرین آمار اعلام شده از سوی شرکت شاپرک برای چهارمین بار از لحاظ سطح دسترس‌پذیری رتبه نخست را به دست آورده است. وی ادامه داد: از لحاظ زیرساخت فنی و عملیاتی ما همیشه اول هستیم که این مهم به همت همکاران متعهد، متخصص و هوشمند ما و یاری همکاران بانک صادرات محقق شده است.
این مدیر عامل تأکید کرد: ما در مجموعه مبنا کارت آریا تمام توان و نیروی خود را به کار بسته‌ایم تا رضایت بانک و مشتریان را به دست آوریم و مشتری را رکن اصلی کار خود می‌دانیم.
مدیرعامل شرکت مبنا کارت آریا از ادامه این کارگروه‌های تخصصی به صورت ماهیانه در استان‌های مختلف خبر داد و اظهار امیدواری کرد این کارگروه‌ها برآیندی داشته باشند که خط مشی قبلی را در صورت لزوم اصلاح کرده و نقشه راه جدیدی پیش روی شرکت قرار دهند. او در پایان به تحولات بزرگ در شرکت از ابتدای سال آینده اشاره کرد و گفت: طبق پلنی که تعریف شده است شرکت مبنا کارت آریا حرکت رو به جلو و با قدرتمندی خواهد داشت.
منبع: سرمد نیوز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.