فرودگاه امام با همکاری بانک توسعه صادرات صاحب هتل بین‌المللی شد

بانک توسعه صادرات با هدف بهبود صنعت گردشگری و توریسم با تامین مالی 707 میلیارد ریالی زمینه احداث هتل بین‌المللی سه و چهار ستاره بین‌المللی را در فرودگاه امام (ره) فراهم کرد.

عصر بانک؛به گزارش بانک توسعه صادرات ایران، این هتل که با هزینه کل هزار و 560 میلیارد ریال به بهره‌برداری باعث ایجاد شرایط و بسترهای لازم جهت جذب توریسم و گسترش صنعت گردشگری شده است.

 

تسهیلات بانک توسعه صادرات در این طرح 707 میلیارد ریال با نرخ سود 14 و 21 درصد بوده است.

محل پرداخت تسهیلات منابع بانک بوده و جذب گردشگر خارجی و اسکان خدمه پروازهای خارجی از ابعاد صادراتی طرح است.

نوع عقود اسلامی به کار گرفته شده برای ارائه این تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی است و میزان ارزآوری یا جلوگیری از خروج ارز نیز سالانه هفت میلیون دلار برآورد می‌شود.

با احداث این هتل بین‌المللی بیش از 335 شغل بطور مستقیم و بیش از 1000شغل بطور غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

صد در صد تامین مالی توسط بانک توسعه صادرات انجام شد و مدت زمان بهره‌برداری نیز به مدت 22 سال از تاریخ بهره‌برداری بوده ضمن اینکه 36 ماه دوران مشارکت، شش ماه تنفس و چهار تا پنج سال دوره بازپرداخت است.

احداث هتل بین‌المللی در کنار فرودگاه بین‌المللی، بیشتر در کشورهای توسعه یافته دیده می‌شود و این بانک برای ارتقا صنعت توریسم و تسهیل پروازهای خارجی در ساخت هتل مذکور مشارکت کرده است.

این هتل در زمینی به مساحت تقریبی 26 هزار و620 متر مربع در ضلع جنوبی ترمینال اصلی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) واقع شده است. مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته مساحت تقریبی 47هزار و 557 متر مربع برای این ساختمان در نظر گرفته شده است که ترکیبی از دو هتل سه و چهار ستاره تحت عناوین Ibis با 200 اتاق و Novotel با 300 اتاق منطبق بر استانداردها و مدیریت هتل های زنجیره ای ACCOR در ردیف هتل‌های نوع Cluster این زنجیره طراحی، احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

توریست‌های تفریحی، فرهنگی، مذهبی، درمانی، طبیعت گرد، گروهای کری، گروه‌های دیپلماسی و موارد مشابه، همگی نمونه‌هایی از مشتریان این هتل در سال‌های آینده هستند.

پروژه مذکور تحت قرارداد اولیه فی‌مابین شرکت گسترش هتل‌های لوتوس پارسیان و مجری طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به عنوان نماینده شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور منعقد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.