انعقاد قرارداد راه اندازی امضای امن همراه بین شرکت های خدمات انفورماتیک و همراه اول

در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران عامل شرکت های خدمات انفورماتیک و همراه اول قرارداد راه اندازی امضای امن همراه را منعقد کردند.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، این قرارداد در راستای اجرای تفاهم نامه اخیر دو شرکت در حوزه امضای همراه منعقد شده است. گفته می شود  در ایران بیش از 78  میلیون سیم کارت فعال و نزدیک به 60 میلیون تلفن همراه هوشمند وجود دارد و کسب و کارهای موبایلی در حال توسعه است.

 

برای توسعه کسب و کار موبایلی، موضوع احراز هویت و اعتماد کاربران در اولویت قرار می‌گیرد. امضای همراه، خلاء اعتماد پذیری و احراز هویت کاربران را برطرف می‌کند و تراکنشی که در شبکه موبایلی برای کاربردهای بانکی و پرداخت استفاده می شود به کمک امضای همراه به صورت احراز هویت شده، انکار ناپذیر و امن انجام می‌شود.

شرکت خدمات انفورماتیک برای سادگی عملکرد بانکها و کاربران، تمامی الزامات تکنولوژی امضای همراه را در داخل شرکت پیاده سازی کرده و اگر بانکی بخواهد امضای همراه را به مشتریان خود ارائه دهد، کافی است شبکه خود را به سرویس امضای همراه شرکت خدمات انفورماتیک متصل کند و بصورت Signature as a Service، خدمات مورد نیاز خود را دریافت دارد.  این موجب می شود که بانکها با ساده ترین روش از مزایا و خدمات سرویس امضای همراه  با یک اتصال بهره مند شوند.

برای کاربران عادی هم دسترسی به امضای همراه ساده است. بدین صورت که با حضور در دفاتر منتخب خدمات مشتریان اپراتوری که از آن سیم کارت دارند، در خواست سیم کارت دارای امضای دیجیتال را داده و آن سیم کارت را دریافت  کنند.

این سرویس بصورت پایلوت راه اندازی شده و با همکاری بین شرکت و همراه اول، بزودی استفاده تجاری از آن آغاز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.