آشنایی با تمام ویژگی های صراف الکترونیک ایران ارقام

این دستگاه احتیاج به استفاده از کارت‌بانکی ندارد و می‌تواند خدمات صرافی را بدون کارت‌بانکی ارائه کند.

عصر بانک؛ بسیاری از مکان‌های گردشگری و مراکز تجاری و تفریحی در کشومان، فاقد صرافی و ارائه خدمات تبدیل ارز هستند و این مسئله باعث می‌شود گردشگران خارجی نتوانند به ‌راحتی ارز خود را به ریال تبدیل کنند  و به همین دلیل زیر ساخت های لازم  جهت تبدیل و ارائه ارز به گردشگران خارجی در تمام نقاط کشور مهیا نیست و با توجه به این موارد یکی از سرویس‌های موردنیاز صنعت بانکی کشور، سرویس تبدیل ارز یا صراف خودکار است.

 

می‌دانیم که صرافی‌ها فقط ساعات خاصی از روز فعالیت می‌کنند درصورتی‌که پروازهای بین‌المللی خروجی و ورودی کشور تقریباً 24 ساعته است و از طرف دیگر با افزایش نرخ ورود گردشگر به کشور که تقریباً به 5 میلیون نفر در سال رسیده است، نیاز به تبدیل ارز یک نیاز 24 ساعته است. با ارائه دستگاه صراف الکترونیکی ایران ارقام، بانک‌ها می‌توانند این خدمت را به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته به مشتریان خود ارائه دهند.

 

این دستگاه علاوه بر ارائه خدمات الکترونیکی صرافی، تمام خدمات بانکی قابل‌ارائه روی دستگاه‌های خودپرداز را نیز ارائه می‌کند. به بیان ساده‌تر در واقع دستگاه صراف الکترونیکی ایران ارقام یک دستگاه خودپرداز است که خدمت صراف الکترونیکی در قالب یک خدمت ارزش‌افزوده روی آن ارائه شده است.

 

خدمات صرافی بدون کارت بانکی

این دستگاه احتیاج به استفاده از کارت‌بانکی ندارد و می‌تواند خدمات صرافی را بدون کارت‌بانکی ارائه کند. مسافران می‌توانند زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند. سپس قیمت ارز از سامانه‌های استعلام قیمت ارز به‌ویژه سامانه بانک مرکزی استعلام شده و به مشتری نشان داده می‌شود. مشتری در صورت تمایل به تبدیل ارز، می‌تواند ارز را در داخل دستگاه قرار داده و معادل ریالی آن را دریافت کند.

 

شناسایی ارزهای تقلبی

این دستگاه با شش متد امنیتی ازجمله ضخامت، رنگ و … ارز را بررسی می‌کند تا از تقلبی نبودن آن مطمئن شود. دقت دستگاه صراف الکترونیکی ایران ارقام در شناسایی ارزهای تقلبی 99.99 است. حتی این دستگاه ارزهایی که برخی از فاکتورهای امنیتی آن مثلاً به خاطر شستشو از بین رفته است را تشخیص داده و به کاربر بازمی‌گرداند.

 

فرایند احراز هویت بدون کارت بانکی

فرآیند احراز هویت در این دستگاه برای خدمات بدون کارت‌بانکی، از طریق اسکن بارکد گذرنامه و یا کارت ملی انجام می‌شود و شماره پاسپورت یا کد ملی در سامانه ثبت می‌شود. شماره پاسپورت مذکور به همراه شماره‌سریال ارز دریافتی به همراه اطلاعات تراکنش انجام شده، قابل‌پیگیری و رهگیری است.

 

سقف تبدیل ارز

این سامانه قابلیت آن را دارد که با توجه به درخواست بانک‌ها، برای میزان تبدیل ارز در هر تراکنش و یا در بازه‌های زمانی مورد انتظار برای هر شخص (به‌عنوان نمونه روزانه) محدوده‌های مجازی را تعیین کند. در حال حاضر دستگاه به‌طور پیش‌فرض مطابق با الزامات بانک مرکزی تنظیم شده است.

 

دستگاه صراف الکترونیکی ایران ارقام در حال حاضر قابلیت پشتیبانی از ریال، دلار، یورو، درهم و لیر را دارد و ایرانیانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند نیز می‌توانند از طریق کارت‌های شتابی و انتخاب نوع ارز، پس از کسر مبلغ ریالی از حسابشان، معادل آن ارز مورد نظر را دریافت کنند.
/ راه پرداخت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.