بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

در این گزارش با 7 نفر از بزرگترین میلیاردرهای ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند آشنا می شوید.

عصر بانک؛هفت میلیاردر ایرانی که در خارج برای خود اسم و رسمی بهم زده اند عبارتند از : 

 
1. پی‌یر مراد امیدیار 
 
ارزش دارایی خالص: 8.1 میلیارد دلار 

پی‌یر مراد امیدیار متولد 21 ژوئن 1967 در فرانسه است. وی کارآفرین و خیر ایرانی یکی از بزرگترین میلیاردرهای ایرانی است. پی‌یر امیدیار رییس و موسس نخستین و معروف‌ترین وبگاه مخصوص حراج و خرید و فروش اینترنتی است. او در سال 1998 و در 31 سالگی به‌عنوان یک میلیاردر شناخته شده است. 

 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

 

2. اردوان فرهاد مشیری 

ارزش دارایی: 2.1 میلیارد دلار 

اردوان فرهاد مشیری متولد 18 می‌سال 1955 در ایران، تاجر و سرمایه‌گذار ایرانی- انگلیسی، ساکن موناکو است. مشیری در انگلیس و روسیه صاحب سهامی در شرکت‌های متعدد انرژی و فولاد است.  در آگوست سال 2007 این سرمایه‌گذار 14.65 درصد از سهام باشگاه فوتبال آرسنال را از دیوید دین، نایب رییس سابق این باشگاه، خریداری کردند. 
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

3. امید کردستانی 

ارزش دارایی: 1.9 میلیارد دلار 
 
امید کردستانی، بزرگ‌شده تهران، تاجر ایرانی  است که هم‌اکنون به‌عنوان مدیر ارشد کسب‌وکار در گوگل مشغول به‌کار است. 

وی در گذشته، مشاور ارشد دفتر مدیرعامل و از بنیانگذاران گوگل و به‌عنوان مدیر غیر‌اجرایی در وودافون فعالیت می‌کرد. کردستانی تا 16 آوریل 2009، معاون ارشد رییس فروش و عملیات گوگل بود. 
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

 

4. حسن خسروشاهی
 
ارزش دارایی: 1.8 میلیارد دلار 

حسن خسروشاهی (متولد 1319 در تهران) کانادایی ایرانی‌تبار است. وی کارآفرین، خیرخواه و فردی با نفوذ در حوزه کسب‌وکار است. خسروشاهی دارای دو مدرک در رشته‌های حقوق و اقتصاد از دانشگاه تهران است. او به همراه خانواده گروه «پرسیس» را تاسیس کرد. فعالیت این گروه در کسب‌وکار خرده‌فروشی، املاک و مستغلات و صنایع دارویی بوده است. در سال 2012، وی از دانشگاه بریتیش کلمبیا به واسطه کارآفرینی و اقدامات بشردوستانه جایزه دریافت کرد. 

در سال 1982، فروشگاه‌های زنجیره‌ای الکترونیکی به نام «فیوچر شاپ» را تاسیس کرد. خسروشاهی همچنین عضو کمیته اجرایی شورای کسب‌وکار بریتیش کلمبیا و از اعضای هیات‌مدیره صندوق موقوفه اج لیدینگ است.
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

5. مانی مشعوف 

ارزش دارایی: 1.3 میلیارد دلار 
 
مانی مشعوف، تاجر ایرانی‌-‌امریکایی در دوران نوجوانی به ایالات متحده امریکا رفت و برای نخستین بار در واشنگتن و سپس در سان‌فرانسیسکو مسکن گزید. در آنجا، او به دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو رفت و در سال 1966 با مدرک علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شد. 

او بنیانگذار و حال رییس فروشگاه زنجیره‌ای ‌بی‌بی (bebe) بوده که درحال‌حاضر دارای 297 شعبه است. 
 
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

 
6. اسحاق لاریان 

ارزش دارایی: 1.1 میلیارد دلار 

اسحاق لاریان متولد 1322 در کاشان است. این میلیاردر ایرانی – امریکایی بنیانگذار و مدیر ارشد بزرگ‌ترین کارخانه عروسک‌سازی جهان است. لاریان در 17 سالگی وارد امریکا شد و پس از فارغ‌التحصیلی از رشته مهندسی عمران، به صادرات کالاهای الکترونیکی مشغول شد. 
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

 

7. آرش فردوسی 

ارزش دارایی: 400 میلیون دلار 

آرش فردوسی متولد هفتم اکتبر 1985، به‌عنوان کارآفرین امریکایی ایرانی، از بنیانگذاران و رییس فناوری ارشد شرکت دراپ باکس است. وی در ژوئن سال 2007 با شریک کسب و کار خود، درو هوستون، در موسسه فناوری ماساچوست، دراپ باکس را راه‌اندازی کرد. 
 

بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید+عکس

 

/رکنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.