دومین ماراتن برنامه‌نویسی خدمات انفورماتیک برگزار شد

شرکت خدمات انفورماتیک به‌دنبال برگزاری اولین رویداد «این بانک» در تیر ماه سال 92، دومین رویداد را در 26 آذر ماه 94 از نوع ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل با رویکرد بانکداری باز در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار کرد.

عصر بانک؛این رویداد با حضور دکتر علی کرمانشاه، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، مهندس ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی، مهندس سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک و برخی از اعضای هیات‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک، مهندس گودرزی مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات و مهندس شریفی حسینی معاون بانکداری الکترونیکی بانک آینده، دکتر فرهنگی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و مهندس خطیبی مدیرعامل شرکت جیرینگ برگزار شد. دکتر مهران محرمیان، معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک به‌عنوان سخنران انگیزشی رویداد در بخشی از ارائه خود خطاب به تیم‌های جوان شرکت‌کننده در این رویداد گفت: «نوآوری شرط بقای بنگاه‌های اقتصادی است و از الزامات نوآوری تفکر خارج از چارچوب‌ها و دیوارهای ذهنی است.» 

وی همچنین در ادامه افزود: «نفت آینده به‌عنوان شریان حیاتی کشور، باید در ذهن شما ایده‌پردازان شکل بگیرد تا متضمن بهبود شرایط آینده کشور باشد.» به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک «این بانک» سلسله رویدادهای نوآوری یک روزه‌ای است که توسط شرکت خدمات انفورماتیک و حول محور بانکداری الکترونیک برگزار می‌شود. ایده‌پردازان و برنامه نویسان جوان با طرح‌ها و ایده‌های پیاده‌سازی شده خود در آن شرکت می‌کنند و داوران به ارزیابی آنها می‌پردازند. در اولین رویداد این‌بانک 41 ایده مطرح شد که برخی از آنها با توجه به قابلیت تجاری شدن شناسایی شدند و هم‌اکنون در مرحله تولید و پیاده‌سازی هستند. در دومین رویداد در مجموع 184 ایده ثبت شد که از آن بین، 68 طرح در فرصت تعیین‌شده پیاده‌سازی و به دبیرخانه رویداد ارسال شد. این طرح‌ها از سوی 5 کمیته فنی و تخصصی در شرکت خدمات انفورماتیک ارزیابی شدند و نهایتا 12 ایده برتر به مرحله نهایی رسیدند. معیارهای ارزیابی طرح‌ها مشتمل بر میزان نوآوری و جذابیت ایده، پتانسیل درآمدزایی، کیفیت پیاده‌سازی طرح، میزان استفاده از API ها و در نهایت کیفیت ارائه در حضور هیات داوران بوده است. در مرحله نهایی، 12 تیم برتر به ارائه طرح‌های خود در یک فرصت 15 دقیقه‌ای در حضور داوران پرداختند. 

هیات داوران که متشکل از صاحب‌نظران ارشد بانکداری الکترونیک کشور بودند پس از بررسی و ارزیابی و براساس امتیازات داده شده 3 طرح برگزیده را به ترتیب زیر معرفی کردند: طرح برتر اول و برنده جایزه سیصد میلیون ریالی: طرح «هم‌پرداز»، طرح برتر دوم: طرح شتاب در خرید (OSC) و برنده جایزه دویست میلیون ریالی، طرح برتر سوم و برنده جایزه یکصد‌و‌پنجاه میلیون ریالی: طرح «زرپایاپای». هیات داوران همچنین تیم «مبادله» را با توجه به ارزش‌های قابل‌تعمق طرح، شایسته تقدیر اعلام کرده و آن را به‌عنوان طرح برگزیده چهارم انتخاب کردند که به این تیم نیز جایزه‌ یکصد میلیون ریالی تعلق گرفت. در ادامه برنامه به 54 ایده از 68 ایده بارگذاری شده در پرتال این بانک فرصت ارائه یک دقیقه‌ای داده شد تا ایده‌های خود را مطرح کرده و با رای حاضران سه تیم برگزیده شوند که در نهایت تیم ایده‌های «بی‌معطلی»، «خود تخفیف PAY OFF» و «موبایل پرداخت» به ترتیب جوایز اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 
 
 
 
/دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.