برنامه های بانک توسعه صادرات در پساتحریم چیست؟

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: این بانک با مذاکراتی که با بانک های معتبر دنیا انجام داده است، در پساتحریم اوراق بهادار در بازارهای بین المللی منتشر می کند.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی در "همایش تامین مالی توسعه شهری" با اعلام این مطلب افزود: تامین مالی توسعه شهری یک مسئولیت اجتماعی است و شرکتهای تامین سرمایه  نقش مهمی در انجام این مسئولیت برعهده دارند.

 

وی با اعلام این مطلب که شرکت های تامین سرمایه زنجیره تکمیلی بانکها هستند افزود: این شرکت ها بازوی تامین سرمایه برای بانکها قلمداد شده و می توانند به ارتقای زیرساختهای شهری و بهبود خدمات این حوزه کمک کنند.

 

وی تصریح کرد: توسعه اتفاق نمی افتد مگر اینکه شهری مدرن ارتقا یافته و خدمات شهری بهبود یابد و این مقوله فقط مختص کلان شهرها نیست.

 

دکتر صالح آبادی با ارجاع به تجربه ایجاد شرکت های تامین سرمایه در اواسط دهه 80 یادآور شد: در استفاده از منابع بخش خصوصی طبعا" سودآوری مطرح است و باید پروژه های سودآور را به مردم معرفی کنیم.

 

وی با اشاره به تاثیر متقابل شرکتهای تامین سرمایه و بانکها و موضوعات حوزه شهری بر یکدیگر اذعان داشت: دست اندرکاران حوزه شهری می بایست با سازوکارها و ابزارهای تامین مالی جدید چون صکوک آشنا شوند.

 

وی بخش اقتصاد شهری را بخش عظیمی دانست که امکان مناسبی برای حضور در بازار سرمایه دارد و افزود: شرکت تامین سرمایه آرمان که با پشتوانه بانک توسعه صادرات و بانک شهر فعالیت می کند امکان مناسبی برای کمک به زیرساختهای شهری در اختیار دارد.

 

دکتر صالح آبادی ادامه داد: یکی از تصمیمات شرکت تامین سرمایه آرمان افزایش حجم انتشار اوراق در بازار سرمایه است.

 

گفتنی است همایش "تامین مالی توسعه شهری" با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ تامین مالی و تبیین انواع روش های آن در حوزه شهری و ارائه تجارب موفق کشور ، چهارم آذرماه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.