سوئیفت: بانک‌های ایرانی بعد از تایید اقدامات هسته‌ای این کشور از تحریم خارج خواهند شد

سامانه جهانی سوئیفت اعلام کرد که بانکهای ایرانی زمانی به این سیستم دوباره متصل خواهند شد که اقدامات هسته‌ای این کشور(مطابق با توافق ایران و 1+5) مورد تایید قرار بگیرد.

عصر بانک؛خبرگزاری رویترز به نقل از سامانه سوئیفت، سامانه انتقال تراکنش‌های بین‌المللی مالی، گزارش داد که بانکهای ایرانی زمانی به این سیستم دوباره متصل خواهند شد که اقدامات هسته‌ای این کشور(مطابق با توافق ایران و 1+5) مورد تایید قرار بگیرد. 

 

سامانه سوئیفت، خدمات بین‌المللی تراکنش‌های مالی، دریافت و پرداخت را میان 9700 بانک از 209 کشور جهان برقرار می‌کند.

 

رویترز نوشت؛ ایران و گروه 1+5 در تاریخ 14 جولای سال جاری بر سر محدود شدن فعالیتهای هسته‌ای ایران در ازای کاهش تحریم‌ها به توافق دست یافتند.

 

انتظار می‌رود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی ماههای آینده گزارش خود را درباره اقدامات محدودساز برنامه هسته‌ای ایران ارائه کند.

 

اتحادیه اروپا در تاریخ 18 اکتبر قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن اجازه داده می‌شود تحریمها علیه ایران از جمله تحریم مربوط به سوئیفت لغو شود.

 

سوئیفت دوشنبه اعلام کرد؛ بانکهایی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران تحریم هستند بعد از طی شدن اقدامات هسته‌ای ایران به صورت اتوماتیک به سیستم سوئیفت متصل خواهند شد.

 

سوئیفت همچنین گفته است که بانکهایی که خارج از چارچوب تحریمهای هسته‌ای تحت دیگر تحریمها قرار دارند همچنان از طرف سوئیفت تحریم باقی خواهند ماند.

 

 

/فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.