ورود تعاونی‌ها به بورس بررسی می‌شود

دبیرکل اتاق تعاون ایران از نشست هفته آینده سازمان بورس و اتاق تعاون در روز دوشنبه به منظور بررسی ساختارها و آیین نامه‌های ورود بخش تعاون به بورس خبر داد.

عصر بانک؛"ماشاءالله عظیمی" اظهار کرد: با توجه به کارگروه مشترکی که میان ما و کارشناسان سازمان بورس تشکیل شده، بررسی قوانین قابل اجرا و اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی تاکید کرد: قانون هیچ منعی برای بخش تعاون قائل نشده است که کارگزاری‌، شرکت تامین سرمایه و شرکت سرمایه‌گذاری‌ در اختیار داشته باشند. لذا در صددیم تا به منظور تقویت نهادهای مالی بخش تعاونی برخی آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های موجود شناسایی و اصلاح کنیم.

 

دبیر کل اتاق تعاون ایران در عین حال با بیان اینکه سرعت ورود و خروج نقدینگی در صنعت سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: هم اکنون 25 درصد جی‌دی‌پی(تولید ناخالص داخلی) کشورهای توسعه‌ یافته و 15 درصد اشتغال مستقیم آنها متعلق به بخش صنعت ساختمان است.

 

وی تصریح کرد:هرچه ساخت‌وساز صنعتی‌تر و مدرن‌تر و مصالح به کار رفته پیشرفته‌تر شود، شاید ایجاد شغل مستقیم کمتر شود ولی شغل وابسته و غیرمستقیم بیشتر خواهد شد. از این رو شغل‌های غیرمستقیم بیشتر مدنظر ماست.

 

به گفته عظیمی هرچه ریخت و پاش‌ها و کارهای فیزیکی در محل سازه کمتر باشد، از جنبه‌های زیست محیطی و سرعت کار موفق‌تر خواهیم بود.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.