فراریان از مالیات را بشناسید

بیش از 150 میلیون سابقه اطلاعاتی از مؤدیان کشور گرفته شده که نزدیک به 60 درصد آن مربوط به استان تهران است.

عصر بانک؛رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران با بیان اینکه بیشتر از نصف فرار مالیاتی در تهران رخ می‌دهد، گفت: به همین منظور پیش‌بینی شده است که اداره کل حسابرسی زیر نظر سازمان امور مالیاتی تهران تشکیل شود تا به موضوع فرار مالیاتی رسیدگی تخصصی‌تری کند.

 

حسین بنی صفار اظهار کرد: این اداره کل پایه، مبنا و مرجعی در رسیدگی به فرار مالیاتی در استان تهران خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی بیشتر به دلیل پیچیدگی های اقتصادی و حجم مبادلات غیرشفاف رخ می‌دهد افزود: طرح جامع مالیاتی یکی از طرح‌های سازمان امور مالیاتی کل کشور برای پیشگیری از فرار مالیاتی است که به تدریج در استان‌های مختلف در حال اجراست.

 

وی گفت: ایجاد صندوق فروش نیز از دیگر راهکارهای سازمان امور مالیاتی کل کشور است که به رغم برخی مقاومت‌ها، مصر هستیم این کار را انجام دهیم زیرا تکلیف قانونی است.

 

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران از تشکیل بانک اطلاعاتی مؤدیان مالیاتی خبر داد و افزود: بیش از 150 میلیون سابقه اطلاعاتی از مؤدیان کشور گرفته شده که نزدیک به 60 درصد آن مربوط به استان تهران است.

 

بنی صفار در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امسال آمار ممنوع الخروجی‌های استان تهران به دلیل بدهی‌های مالیاتی به مراتب کمتر از سال گذشته است، گفت: بدهکاران با پرداخت مالیات خود آمار ممنوع الخروجی‌ها را کاهش دادند و از طرف دیگر سقف ریالی ممنوع الخروجی مالیاتی نیز بالا رفته است.

 

وی با بیان اینکه در تیر ماه امسال بیش از چهار میلیون و 800 هزار مؤدی در کشور اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کرده‌اند، افزود: یک میلیون و 50 هزار اظهارنامه مربوط به شهر و استان تهران است.

 

بنی صفار گفت: درآمدهای چهار ماهه اول امسال سازمان امور مالیاتی کل کشور 21 هزار و 300 میلیارد تومان بود که نزدیک 11 هزار و 500 میلیارد تومان یعنی حدود 55 درصد درآمدهای مالیاتی کل کشور در این مدت مربوط به شهر و استان تهران است.

 

وی با بیان اینکه پیش بینی درآمدهای مالیاتی کل کشور در سال 1394 نزدیک به 76 هزار میلیارد تومان است، افزود: نزدیک به 40 هزار میلیارد تومان این درآمدها مربوط به شهر و استان تهران است.

 

بنی صفار گفت: اگر روند اقتصادی کشور همین گونه پیش برود پیش‌بینی می‌کنیم امسال در کل کشور 70 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شود که سهم شهر و استان تهران نزدیک به 36 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

 

 

/خبرآنلاین

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.