دلار به چقدر رسید؟

بازار انواع سکه و ارز که طی دو هفته اخیر به ویژه چند روز پایانی هفته گذشته، روند کاهشی قیمت‌ را در پیش گرفته بود، امروز - شنبه - اندکی افزایش قیمت را تجربه کرد اما بازار همچنان راکد است و خرید و فروش رونق چندانی ندارد.

عصر بانک؛بازار سکه و ارز پس از افت قیمت‌ در روزهای اخیر، امروز اندکی افزایش داشت؛ به طوری که سکه تمام بهار طرح جدید 875 هزار تومان و هر دلار آمریکا 3270 تومان فروخته می‌شود.

 

از اول تیر ماه بود که قیمت انواع سکه روند کاهشی به خود گرفت؛ به گونه‌ای که تا روزهای بعد هم قیمت سکه با شیب نسبتا تندی سیر نزولی داشت؛ سیری که دست کم در دو سال گذشته بی‌سابقه بود.

 

قیمت سکه تمام بهار به یکباره از 915 هزار تومان در روز اول تیرماه به 905 هزار تومان کاهش پیدا کرد و در روزها بعد با ادامه این روند، قیمت سکه بهار طرح جدید حتی به کمتر از 870 هزار تومان هم رسید.

این کاهش قیمت در مورد دلار نیز با شیب کمتری وجود داشت و از اوایل تیر تا پایان هفته گذشته قیمت هر دلار به کمتر از 3250 تومان رسید.

 

تقریبا روند کاهشی قیمت انواع سکه و ارز هم زمان با دور جدید مذاکرات ایران با گروه 5+1 آغاز شد و بازار سکه و ارز بر اساس روند مذاکرات به سمت کاهش قیمت‌ها سوق پیدا کرد.

 

به گفته کارشناسان فروش، بعد از تمدید سه روزه مذاکرات (تا روز دوشنبه 22 تیر ماه)، روند کاهشی قیمت ها در بازار سکه و ارز متوقف شده و مقداری هم سیر صعودی به خود گرفته است.

 

افزایش 30 تومانی قیمت دلار

 

در بازار امروز هر دلار آمریکا به طور متوسط در صرافی ها و در بین دلالان ارز 3240 تا 3245 تومان خریده و به قیمت 3260 تا 3275 تومان فروخته می‌شود که نشانگر افزایش قیمت حدود 30 تومانی نسبت به هفته گذشته است.

 

همچنین یورو در صرافی‌ها به طور متوسط 3610 تومان خریداری و 3640 تومان فروخته می‌شود. پوند انگلستان نیز 4960 تومان خریداری و 5030 تا 5100 تومان عرضه می شود و لیر ترکیه 1220 تومان خرید و 1260 تومان فروخته می شود.

 

قیمت انواع سکه

 

سکه تمام بهار طرح جدید به طور متوسط در صرافی ها 865 هزار تومان خریده و 875 هزار تومان عرضه می شود. نیم سکه نیز 435 هزار تومان خریده و 450 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

همچنین ربع سکه 235 هزار تومان خریداری و 250 هزار تومان فروخته می‌شود.

 

بازار امروز سکه و ارز با ثبات نسبی همراه است و به نظر می رسد خریداران و فروشندگان در حالت انتظار به سر می‌برند. البته از سویی هم نشانه ها از بازار حاکی از آن است که با وجود افزایش اندک قیمت‌ها، رغبت زیادی به خرید سکه و ارز در بین مردم وجود ندارد.

 

برخی فروشندگان دلار معتقدند نمی توان چندان روی کاهش قیمت‌های بازار حساب کرد، چراکه اگر کاهش قیمت ها ادامه‌دار باشد طی روزها و هفته های بعد مجددا قیمت سیر صعودی پیدا می کند.

 

طلا چه وضعیتی در بازار امروز دارد؟

 

هر گرم طلای 18 عیار در بازار امروز به قیمت 89 هزار و 647 تومان به فروش می رسد که در مقایسه آخر هفته گذشته افزایش اندکی پیدا کرده است.

 

مثقال طلا نیز 388 هزار و 70 تومان فروخته می شود و اونس جهانی طلا 1163 دلار 80 سنت به فروش می رسد.

 

باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده آیا ثبات قیمت‌ها در بازار ادامه‌دار خواهد بود یا اینکه باید مجددا منتظر نوسان قیمت‌ها باشیم.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.