وعده اولین‌ اپلیکیشن‌ پرداخت قابل استفاده‌ نابینایان در روز عصای سفید

با استفاده از پات همه مشکلات یک روشندل مانند چگونه مبلغی را بنویسد، به کجا برود، چگونه پولی را در بانک جابه جا کند و... حل شده است.

عصر بانک؛امروز روز جهانی عصای سفید است. روزی برای نابینایان یا به عبارتی دیگر روشندلان. میان همه مشکلاتی که بارها و بارها در مورد نیاز به حل آن سخن گفته می‌شود، حتما این را هم شنیده‌اید که ایران احتیاج به فراهم کردن امکانات و زیر ساخت‌های لازم برای زندگی بهتر و راحت‌تر این گروه از هم میهمانمان را دارد.

 
اما لزوم توجه به گسترش فناوری ارتباطات برای نابینایان شاید موضوعی است که تاکنون کمتر به آن اندیشیده‌ایم، غافل از اینکه مطمئنا فرد نابینا بیش از فرد بینا به این فناوری نیاز دارد، چرا که یک نابینا معمولا باید با همان وسیله‌ای کار کند که فرد بینا ازآن بهره می‌برد.
 
ایران کیش و پات مدت‌هاست که در حیطه کاری خود و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی این افتخار را دارد که گامی هر چند کوچک در این مسیر برداشته است. دو سالی است که اپلیکیشن پات به عنوان نخستین نرم افزار پرداخت در کشور، به صورت شنیداری و به زبان فارسی این امکان را برای نابینایان فراهم آورده تا از تمامی امکانات آن استفاده کنند .
 
امروز با استفاده از پات همه مشکلات یک روشندل مثل اینکه چگونه مبلغی را بنویسد، به کجا برود، چگونه پولی را در بانک جابه جا کند و… حل شده است. دیگر حتی نیازی نیست که این عزیزان برای انجام این گونه اموراز خانه یا محل کارشان خارج شوند. مناسب سازی این اپلیکیشن برای نابینایان باعث شده تا خیلی راحت امور پرداخت، توسط روشندلان صورت بگیرد . گفتنی است اپلیکیشن پات به دلیل داشتن این قابلیت توانسته به عنوان برنده و برگزیده منتخب بخش مسئولیت‌های اجتماعی در هشتمین جشنواره نوربخش نیز لقب بگیرد.
 
امروز در روز عصای سفید بار دیگر بر این نکته تاکید می‌کنیم که برخود واجب و وظیفه می‌دانیم تا برای روشندلانمان کارهای ویژه‌تری در آینده انجام دهیم. امید داریم تا اپلیکیشن پات محصولی نوین و امید بخش برای برداشته شدن چالشی از مسیر روشندلان کشور باشد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.