رمزارز چینی هم به بازار می‌آید

عصر بانک؛ با اینکه به نظر می‌رسید دولت چین علاقه و تمایل چندانی به استفاده از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده ندارد، اما اخبار و گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های خبری از احتمال عرضه زودهنگام یک رمزارز دولتی در این کشور خبر داده و سخن گفته‌اند.

 

بانک چین به تازگی اعلام کرده است که رمز ارز دولتی این کشور پس از نزدیک به ۵ سال توسعه به مرحله نهایی نزدیک شده و آماده عرضه اولیه است.

 

براساس گزارش وب‌سایت engadget، موچانگ‌چون، معاون بخش پرداخت بانک چین، در این خصوص خاطرنشان کرده است که رمزارز دولتی چین ساختار بسیار پیچیده‌تری نسبت به سایر رمزارزهای موجود در بازارهای جهانی دارد تا بتواند با تکیه بر بانک چین و سایر بانک‌های تجاری بزرگ در این کشور به خوبی از عهده ابراقتصاد چین برآید.
 
وی همچنین در ادامه اظهارات خود گفت نسخه اولیه رمزارز دولتی چین هم‌اکنون آماده و موجود است و تیم‌های تحقیقاتی مربوطه درحال پیاده‌سازی ساختار مبتنی بر پلت‌فرم بلاک‌چین هستند.
 
وی البته در جای دیگری از سخنانش تاکید کرد که ارز دیجیتال دولت چین کاملا مبتنی بر پلت‌فرم بلاک‌چین خواهد بود، چراکه به گفته وی بلاک‌چین قادر به انجام عملیات‌ لازم برای تراکنش‌های جزئی نیست.
 
چین از کشورهایی بود که در برابر قانونی‌سازی استفاده از رمز ارزهای مشهور در جهان همچون بیت‌کوین مقاومت بسیاری کرد ولی حالا به‌نظر می‌رسد که تمامی کشورهای جهان تصمیم گرفته‌اند به‌جای مقاومت و قبول نکردن حقیقتی به‌نام توسعه روزافزون ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده باید به قانونی‌سازی و توسعه رمز ارزهای تایید شده خود بپردازند.
 
/ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید