محاکمه مخترع ادعایی بیت کوین به اتهام دزدی

یک دانشمند استرالیایی که ادعا میکند بیتکوین را ساخته در دادرسی دادگاه فدرال در وست پالم بیچ فلوریدا گفت که نمی‌تواند از دستور ساخت لیستی از آدرس های اولیه بیت‌کوین خود تبعیت کند و حتی نمی تواند به این سکه ها دسترسی داشته باشد.رایت در حال دفاع از خود در برابر اتهام دزدی بیت کوین و دارایی های مجازی با میلیاردها دلار ارزش از شریک تجاری سابق خود است.

عصر بانک؛به گزارش بلومبرگ،مخترع ادعایی بیت کوین در حال دفاع از خود در برابر اتهام دزدی بیت کوین و دارایی های مجازی با میلیاردها دلار ارزش از شریک تجاری سابق خود است.

 

کریگ رایت، دانشمند استرالیایی که ادعا میکند بیتکوین را ساخته در دادرسی دادگاه فدرال در وست پالم بیچ فلوریدا گفت که نمی‌تواند از دستور ساخت لیستی از آدرس های اولیه بیت‌کوین خود تبعیت کند و حتی نمی تواند به این سکه ها دسترسی داشته باشد.

 

رایت در حال دفاع از خود در برابر اتهام دزدی بیت کوین و دارایی های مجازی با میلیاردها دلار ارزش از شریک تجاری سابق خود است. این پرونده کمک می کند تا مشخص شود آیا او واقعاً ساتوشی ناکاموتو هست یا نه. مسئله‌ای که بسیاری در جامعه ارز مجازی راجع به آن تردید دارند.

 

رایت بارها به قاضی گفت که ناکاموتو است. نام مستعاری که در 2009 توسط خالق ارز دیجیتال استفاده شد. وی گفت دیو کلیمن که وارثانش از او شکایت کرده‌اند، رد پای او را پوشانده تا مردم متوجه نشوند او همان ساتوشی است.

 

رایت گفت در 2010 تصمیم گرفت کار در بیت کوین را کنار بگذارد چون نگران بود از آن تا حد بالایی برای تجارت مواد مخدر و سوء استفاده از کودکان استفاده شود. وی گفت:« من دیو را با خود همراه کردم چون یک دوست بود و می دانست من چه کسی هستم. او یک متخصص در قانون بود و من می خواستم هر چیزی راجع به بیت کوین را در ذهن عموم پاک کنم».

 

خالق بیت کوین احتمالاً حالا حدود 10 میلیارد دلار بیت کوین بر اساس نرخ فعلی دارد که معادل 3.9 میلیارد دلار است.

 

رایت گفت یک سری اطلاعات مهم را به کلیمن قبل از مرگش در 2013 داده بود که ردیابی کیف پول های دیجیتال حاوی بیت کوین را سخت تر می کند. احتمال دارد او هرگز نتواند به سکه هایش دست یابد که ادعا کرد مشکلی با این مسئله ندارد.

 

این پرونده سال گذشته وقتی آغاز شد که وارثان کلیمن از رایت برای دزدیدن صدها هزار بیت‌کوین و دارایی مجازی ، در زمانی که همکار بودند شکایت کردند.

 

این فقط یکی از پرونده‌های قانونی است که رایت درگیر آن است. وی در اوایل سال جاری از سه نفر شکایت کرد یا تهدید به شکایت کرد که به او اتهام زده اند. آن سه نفر وی را متقلب خوانده بودند و گفتند باور نمی کنند ناکاما تو باشد.

 

طی چند سال، چندین نفر ادعا کرده اند که ناکاموتو هستند و رایت فقط یکی از آنهاست.

 

داراییهای بیت کوین متعلق به ناکاموتو سال هاست جابجا نشده اند. منتقدان می گویند رایت باید هویت خود را با انتقال برخی سکه ها تایید کند. پیشنهادی که وی رد کرده است.

 

وقتی شاکیان طی دادرسی ادعا کردند برخی مدارک رایت جعلی هستند، وی گفت :«من به هیچ وجه اطلاعات را دستکاری نمی کنم».

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.