بازاری به وسعت 50 میلیون دستگاه

هوآوی در سه ماهه اول سال 2019 بیشترین رشد را در بازار گجت‌های پوشیدنی تجربه کرد.

عصر بانک؛گجت‌های پوشیدنی روز به روز محبوب‌تر از گذشته می‌شوند. این نکته را می‌شود هم از آمارهای فروش شرکت‌ها متوجه شد و هم از گجت‌های متنوعی که این روزها در دست مردم می‌بینیم.

 

طبق گزارشی که شرکت IDC (شرکتی که خدمات اطلاعاتی ارائه می‌دهد) به تازگی منتشر کرده،  فروش این دستگاه‌ها توسط پنج شرکت برتر این حوزه در سه ماهه اول سال 2019، حدود 49.6 میلیون دستگاه بوده که نسبت به همین بازه در سال گذشته 55.2 درصد رشد داشته است.

 

در این گزارش تحقیقاتی آمده هوآوی فروش خود را  در سه ماهه اول سال 2019 سه‌برابر کرده است که در مقایسه با سال گذشته این رقم 282 درصد افزایش داشته است  و موفق شده 5 میلیون دستگاه در این سه ماه به فروش برساند.

 

البته تمام پنج تولیدکننده رکورد رشد یک ساله خود را شکسته‌اند اما در این میان هوآوی در زمینه رشد پیش‌روتر از بقیه است. سامسونگ با رشد 151 درصدی پیشرفت رتبه دوم و شیائومی هم با 68 درصد رشد نسبت به سال گذشته توانسته مقام سوم این رقابت را از آن خود کند.

IMG_4375

مدیر تحقیقات شرکت IDC(IDC Mobile Device Trackers) می‌گوید که حذف جک هدفون و محبوبیت رو به رشد دستیاران هوشمند از عوامل موثری هستند که باعث شده گجت‌های پوشیدنی همچنان ترند بازار بمانند و حرکت رو به جلوی آن‌ها ادامه پیدا کند.

IMG_4374

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.