اپلیکیشن‌های پرطرفدار در زمان بحران کرونا

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که کاربران موبایل در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بالغ بر 23 میلیارد دلار را صرف نصب و دانلود اپلیکیشن های جدید کرده‌اند.

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان و اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت های جدی و سختگیرانه در تردد و رفت و آمد در سطح شهر ، بدیهی است که بسیاری از شهروندان به سمت و سوی استفاده بیشتر از اینترنت و سرویس های آنلاین سوق داده شده اند.

بر اساس تازه‌ترین اخبار و آمارهای منتشر شده در وب سایت تک کرانچ حاکی از آن است که کاربران موبایل در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از 23.4 میلیارد دلار را صرف نصب و دانلود اپلیکیشن‌های پولی جدید کرده‌اند.

سهم اپلیکیشن‌های سیستم عامل آی او اس 

از این میزان 15 میلیارد دلار به اپلیکیشن‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس و 8.3 میلیارد دلار نیز به اپلیکیشن های اندرویدی اختصاص یافته است.

به عبارت دیگر هزینه های صرف شده برای خرید و استفاده از اپلیکیشن‌های جدید در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2019 توسط کاربران رشد 5 درصدی را تجربه کرده است . این خریدها شامل خود اپلیکیشن یا قابلیت های درون پرداختی مانند پولهای مجازی داخل بازی می‌شود.

اپلیکیشن‌های پرطرفدار در زمان بحران کرونا

از جمله اپلیکیشن‌هایی که در دسته بندی‌های پرطرفدار در زمان بحران کرونا قرار گرفته و رکورد بیشترین دانلود را زده اند ، می‌توان به شبکه های اجتماعی، پیام رسان‌ها، اپلیکیشن‌های پخش آنلاین فیلم و سریال و موسیقی، اپلیکیشن های ورزشی، بازی، سلامتی، آموزشی و همچنین مربوط به تغذیه، رژیم غذایی و آشپزی اشاره کرد.

این آمارها همچنین نشان می‌دهد که در سه ماهه نخست سال 2020 مدت زمان صرف شده بر روی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندرویدی و ios نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 20 درصدی مواجه شده است‌.

اپلیکیشن‌های پرطرفدار در زمان بحران کرونا

65 درصد از اپلیکیشن‌های مبتنی بر سیستم عامل ios کاربرانی که از اپلیکیشن های پولی یا درون پرداختی استفاده کرده‌اند، اپلیکیشن های بازی و گیمینگ بوده اند این در حالی است که این رقم برای اپلیکیشن های بازی در سیستم عامل اندروید 85 درصد گزارش شده است.

در میان کشورهای مختلف نیز کاربران ایالات متحده آمریکا و چین بیشترین هزینه را صرف خرید اپلیکیشن‌های ios کردند این در حالیست که بیشترین هزینه برای اپلیکیشن های اندرویدی در کشورهای ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.

با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، موزه و سینما و کنسرت و تمامی اماکن عمومی در شهرهای مختلف جهان، بدیهی است که سرگرمی افرادی که مجبورند برای مدت طولانی در منزل بمانند، اینترنت و اپلیکیشن و برنامه های آنلاینی است که می توانند با بهره مندی و استفاده از آن بر روی گوشی هوشمند، رایانه و تلویزیون، اوقات فراغت خود را در مدت زمان اوج بحران گسترش ویروس کرونا سپری کنند.

/ مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.