ضوابط و شرایط دریافت وام 7میلیون‌تومانی بازنشستگان اعلام شد

ضوابط و شرایط دریافت وام 7میلیون‌تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی اعلام شد.

ثبت‌ نام مرحله دوم وام ضروری 7میلیون‌تومانی بازنشستگان

بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت نام اینترنتی وام 7 میلیون تومانی بازنشستگان کشوری از امروز آغاز شده است و بر همین اساس بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند به مدت یک ماه از اول اردیبهشت 1399 با توجه به شرایط و ضوابط درج شده در سامانه ثبت‌نام  کنند.

همچنین پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز خواهد شد. مبلغ وام 7 میلیون تومان با اقساط 36 ماهه و کارمزد سالانه چهار درصد است.

ضوابط و شرایط دریافت وام 7 میلیون‌تومانی بازنشستگان

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، ضوابط و شرایط دریافت وام 7میلیون‌تومانی بازنشستگان عبارتند از:

مبلغ وام 70 میلیون ریال است و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی- وظیفه دریافت می‌کنند، واریز خواهد شد، پرداخت اقساط وام 36 ماهه با کارمزد سالیانه 4% است، متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت‌نام نیستند، وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می‌شوند، مجاز به ثبت‌نام نیستند، متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

فقط یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می‌تواند از وام استفاده کند. لذا متقاضی باید پس از دریافت  <<فرم تعهد وراث>>  و تکمیل آن توسط سایر وراث، فرم مذکور را به همراه تصاویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متعهدین(سایر وراث) برای تأیید در اختیار مدیریت‌های صندوق در مرکز استان قرار دهد.

لازم به ذکر است تکمیل  “فرم تعهد وراث”  برای وظیفه بگیران بیش از یک نفر الزامی است، تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تأیید مدیریت‌های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت‌نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت، در مورد وراث صغیر و محجور، اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران درهنگام دریافت وام باید ارائه شود.

«بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می‌کند، به منظور امکان بهره مندی یک نفر از وراث وظیفه بگیر از تسهیلات وام ضروری ، توصیه می‌شود «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت‌نام کند.

«وظیفه بگیر» متقاضی که علاوه بر اینکه به تنهایی از دفترکل اول حقوق وظیفه دریافت می‌کند ، به اتفاق وراث دیگر از دفترکل دوم نیز حقوق وظیفه دریافت می‌کند. توصیه می‌شود «وظیفه بگیر» متقاضی، از «دفتر کل اول» اقدام به ثبت‌نام کند تا امکان ثبت‌نام یک نفر از مابقی وراث وظیفه بگیر از «دفترکل دوم» فراهم شود.

ذکر شماره تلفن همراه در بخش «مشخصات متقاضی» الزامی است، ثبت‌نام در سامانه ، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد و پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره مندی از سایرتسهیلات، میزان حقوق و …… مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.